Powrót

Zerwanie więzadła w kolanie odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zerwanie więzadła w kolanie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwanie więzadła w kolanie?

Więzadła w stawie kolanowym spełniają bardzo istotną funkcję. Stabilizują one cały staw i uniemożliwiają jego wychylanie się poza anatomiczne położenie. Bez ich obecności staw kolanowy nie mógłby pracować prawidłowo.

W wyniku różnych urazów, które najczęściej przydarzają się podczas uprawiania sportów, takich jak narciarstwo czy piłka nożna, może dojść do zerwania więzadeł stawu kolanowego. Z najpoważniejszą sytuacją mamy do czynienia, gdy zerwane zostaną więzadła krzyżowe kolana, ponieważ to one spełniają najbardziej istotną funkcję spośród wszystkich jedenastu więzadeł w kolanie.

Po zerwaniu więzadeł krzyżowych dochodzi do znacznej dysfunkcji stawu kolanowego. Nie jest możliwe chodzenie i powstaje duży obrzęk w okolicy stawu. Kolano jest niestabilne, a pacjent najczęściej skarży się na tak zwane uciekanie kolana.

Jeśli występuje podejrzenie zerwania więzadeł stabilizujących staw kolanowy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Po wykonaniu odpowiedniej diagnostyki lekarz określi, które więzadła zostały zerwane. Jeśli doszło do zerwania więzadła krzyżowego, konieczne będzie wykonanie operacji rekonstrukcji tej struktury. Możliwe jest dokonanie rekonstrukcji z dużym powodzeniem, jednak w celu przywrócenia całkowitej sprawności kończyny, konieczny będzie także długi okres rekonwalescencji i żmudna rehabilitacja. Tylko dzięki temu kończyna ma szansę odzyskać swoje pierwotne funkcje.

W przypadku zerwania więzadeł w stawie kolanowym poszkodowany może ubiegać się o przyznanie odszkodowania. Zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe proponują bardzo niskie kwoty, nieadekwatne do przebytej kontuzji. Jeśli to właśnie Ciebie dotyczy ten problem, skontaktuj się z nami. Wykwalifikowana kadra prawnicza z Ubi ius z chęcią zajmie się Twoim przypadkiem i pomoże uzyskać godne odszkodowanie za zerwanie więzadła w kolanie.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!