Powrót

Zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia?

  Zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia występuje najczęściej w obrębie jego głowy długiej. Narażone są na nie osoby, które nie wykonują prawidłowej rozgrzewki przed wykonywaniem obciążających ćwiczeń siłowych lub ćwiczą z ciężarami, które przekraczają ich możliwości fizyczne. Czynnikiem ryzyka może być także przyjmowanie środków zawierających sterydy, które powodują szybki i gwałtowny wzrost tkanki mięśniowej.

  Podczas zerwania mięśnia dwugłowego ramienia, poszkodowany odczuwa charakterystyczne uczucie rozdzierania i nagły, bardzo silny ból. Można też zaobserwować powstanie zgrubienia na ramieniu, które świadczy o tym, że ścięgno zostało całkowicie zerwane. Mimo zerwania pacjent ma możliwość zginania łokcia, co może być mylącym objawem. Zginanie jest możliwe, ponieważ przeważnie dochodzi do zerwania tylko jednej z dwóch głów mięśnia (najczęściej jest do głowa długa).

  W przypadku zerwania mięśnia dwugłowego należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza. Leczenie tego urazu polega najczęściej na wykonaniu operacji, która ma na celu odtworzenie prawidłowego położenia mięśnia. Tego zabiegu zwykle nie stosuje się u osób starszych, które nie potrzebują już aż tak dużej siły w przedramionach. Aby pozbyć się dolegliwości po zerwaniu mięśnia dwugłowego, konieczna będzie także rehabilitacja. Umożliwia ona powrót pełnego zakresu ruchów oraz siły mięśniowej bicepsa. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku osób młodych, które używają siły rąk w życiu codziennym lub wykonują prace fizyczne.

  Jeśli to właśnie Ciebie dotknął ten nieprzyjemny uraz, możesz ubiegać się o odszkodowanie za zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z procesem odszkodowawczym lub potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu of ubezpieczalni należytej kwoty, skontaktuj się z prawnikami z kancelarii prawnej Ubi ius. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z pewnością jesteśmy w stanie pomóc także w Twoim przypadku.

   

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!