Powrót

Zapalenie stawu łokciowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zapalenie stawu łokciowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zapalenie stawu łokciowego?

Staw łokciowy jest bardzo często używanym przez nas stawem. W ciągu dnia wykonujemy w nim wiele ruchów, a podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów jest on narażony na duże przeciążenia. Wszystko to sprzyja powstawaniu w nim różnego rodzaju urazów i schorzeń. Jednym z najczęściej zgłaszanych przez pacjentów problemem jest zapalenie stawu łokciowego.

Do zapalenia stawu łokciowego dochodzi najczęściej podczas regularnych przeciążeń oraz częstych zmian pozycji na granicy ruchomości stawu. Może dojść do niego też przez długotrwałe działanie wibracji albo w wyniku bezpośredniego urazu (np. skręcenie, zwichnięcie, uderzenie). Najbardziej narażone na zapalenie stawu łokciowego są osoby noszące ciężkie przedmioty, operatorzy ubijaków wibracyjnych i młotów pneumatycznych, pracownicy fizyczni, tenisiści, piłkarze ręczni, siatkarze oraz golfiści.

Objawami, które pojawiają się u osób, u których doszło do zapalenia stawu łokciowego, są duża bolesność w obrębie łokcia, szczególnie podczas znacznego prostowania i zginania ręki, a także zaburzenia ruchomości w stawie. Objawy zwykle nasilają się w ciągu dnia, lecz silny ból może być odczuwalny też wieczorem, gdy podczas odpoczynku do stawu dociera dużo krwi. Objawy zwykle ustępują po dłuższym wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że mają one tendencje do powracania. Zapalenie stawu łokciowego może wtedy przejść w stan przewlekły. Po wystąpieniu pierwszych objawów najlepiej zgłosić się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i zadecyduje o sposobie leczenia.

Zapalenie stawu łokciowego jest bardzo uciążliwym schorzeniem, ponieważ może powodować problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Warto postarać się w takim wypadku o odszkodowanie. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego uzyskaniu lub chcesz dowiedzieć się, czy odszkodowanie za zapalenie stawu łokciowego Ci się należy, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Rozpatrzymy Twój problem i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!