Powrót

Zadośćuczynienie za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby


Wiele osób, które są przejęte śmiercią ukochanej osoby, nie wie, co zrobić w takiej sytuacji. Osoby, które nie są rozeznane w dziedzinie odszkodowań, mogą napotkać trudności podczas pisania wniosku lub negocjacji z firmą. W takim wypadku chętnie pomogą Ci prawnicy z kancelarii prawnej Ubi ius. Zawodowo zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi, dlatego pomożemy Ci uzyskać zadośćuczynienie za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Zadośćuczynienie za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby pomagamy je uzyskać

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby?

Śmierć osoby bliskiej to ogromny ból i cierpienie dla rodziny. Bliscy zmarłego muszą się przystosować do nowej sytuacji i pogodzić się z tragedią. Często nagła śmierć jednego z członków rodziny odciska znaczące piętno na psychice pozostałych osób. W tak traumatycznej sytuacji nie myśli się przeważnie o własnych prawach.

Należy pamiętać, że osobom, które doznały cierpienia wskutek śmierci bliskiej osoby, przysługuje zadośćuczynienie. Przysługuje ono rodzinie i najbliższym zmarłego. Zadośćuczynienie ma na celu zrekompensowanie cierpienia rodziny. Niestety żadne pieniądze nie przywrócą do życia osoby zmarłej, lecz mogą chociaż częściowo wspomóc osoby, które poniosły tę nieocenioną stratę.

Uzyskanie zadośćuczynienia za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby nie jest procesem łatwym. Dzieje się tak, ponieważ ma ono charakter uznaniowy. Oznacza to, że nie są przewidziane żadne ramy pieniężne, w których ma mieścić się odszkodowanie. Jest ono przyznawane po rozpatrzeniu konkretnego przypadku i wiele zależy od umiejętności udowodnienia poniesionej szkody psychicznej.

Aby po stracie osoby bliskiej nie dokładać sobie dodatkowych zmartwień, warto poprosić o pomoc kancelarię prawną. Wykwalifikowani prawnicy pomogą w uzyskaniu zadośćuczynienia za cierpienie związane ze śmiercią bliskiej osoby. Prawnik ma możliwość reprezentacji poszkodowanego w większości etapów procedury, dzięki czemu rodzina nie będzie musiała dodatkowo stresować się dopełnianiem wielu formalności. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług naszej kancelarii prawnej Ubi ius w Lublinie.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!