Powrót

Odszkodowanie po śmierci teściowej


Nie wszyscy klienci firm ubezpieczeniowych dokładnie czytają postanowienia zawarte w umowach. Zazwyczaj w kolejnych podpunktach polisy zawarte są szczegółowe informacje na temat tego, kiedy i w jakich warunkach przysługuje ewentualne odszkodowanie. Jednym z takich zapisów często pojawiających się w zawieranej umowie jest odszkodowanie za śmierć teściowej lub teścia.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jak dochodzić zadośćuczynienia po śmierci teściowej?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W Państwa imieniu zbadamy wszelkie możliwe źródła uzyskania rekompensat (w tym z ubezpieczenia OC, NNW, na życie oraz w ZUS, KRUS). W tym trudnym czasie zdejmiemy z Państwa ciężar związany z koniecznością ubiegania się o należne odszkodowania.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po śmierci teściowej?
Takie odszkodowanie udało nam się uzyskać dla pana Dariusza, którego przypadek przytoczymy. Mężczyzna wraz ze swoją żoną mieszkał w domu teściowej, która od wielu lat pozostawała na emeryturze. Małżeństwo było zgodne, a pan Dariusz dobrze dogadywał się ze swoją teściową. Gospodarstwo domowe utrzymywał pan Dariusz, jego żona od paru miesięcy pozostawała bezrobotna. Również teściowa ze swojej emerytury dokładała się do utrzymaniu domu do czasu, aż zdarzył się nieszczęśliwy wypadek.

Teściowa pana Dariusza często jeździła do sklepu rowerem, gdyż nie posiadała prawa jazdy. Także w tym dniu udała się na zakupy jednośladem. Drogą, którą się poruszała, często jeździły samochody ciężarowe i TIR-y. Właśnie jeden z takich samochodów feralnego dnia zbyt blisko zbliżył się do rowerzystki, zahaczył o rower naczepą i potrącił kierującą. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Rodzinę zmarłej o całym zdarzeniu poinformowała policja, która wkrótce znalazła się na miejscu wypadku.

Zarówno córka, jak i zięć byli zdruzgotani tym, co się stało. Żona pana Dariusza przez wiele tygodni dotkliwie przeżywała stratę matki, schudła, zamknęła się w sobie, cierpiała na bezsenność i stany depresyjne. Również sytuacja materialna małżeństwa znacznie się pogorszyła, gdyż dochody ograniczyły się do jednej pensji pana Dariusza.

Pół roku po nieszczęśliwym wypadku pan Dariusz postanowił ubiegać się o odszkodowanie za śmierć teściowej na mocy polisy ubezpieczeniowej, którą zawarł rok wcześniej i którą regularnie opłacał. Ponieważ firma ubezpieczeniowa odciągała terminy wypłaty należnego świadczenia, postanowił skorzystać z pomocy naszej kancelarii. Profesjonalne wsparcie, jakie zagwarantowaliśmy naszemu klientowi, pozwoliło mu szybko uzyskać należną kwotę odszkodowania za śmierć teściowej.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!