Powrót

Pozew o odszkodowanie od ubezpieczyciela


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w przygotowaniu pozwu o odszkodowanie od ubezpieczyciela

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak wygląda pomoc przy przygotowaniu pozwu o odszkodowanie od ubezpieczyciela?

Odszkodowanie jest świadczeniem, które ma za zadanie umożliwić np. osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym naprawienie poniesionej szkody. Odszkodowanie od ubezpieczyciela powinno pokryć zarówno koszty naprawy szkód materialnych, jak i zwrot kosztów leczenia oraz rehabilitacji, jeśli doszło do urazu u osoby biorącej udział w wypadku. W takiej sytuacji ubezpieczalnia powinna również wypłacić poszkodowanemu świadczenie, jakim jest zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie jest nieco innym świadczeniem od odszkodowania, ponieważ ma ono za zadanie pokryć szkody niematerialne. Oznacza to, że jego celem jest, chociaż częściowe wynagrodzenie poszkodowanemu cierpienia oraz bólu poniesionego w wyniku wypadku.

Jak napisać pozew o odszkodowanie od ubezpieczyciela?

Pozew o odszkodowanie od ubezpieczyciela można napisać samemu, jednak w wielu przypadkach nieoceniona może okazać się pomoc dobrego prawnika, który zna się na sprawach związanych z odszkodowaniami i pomoże napisać pozew w sposób prawidłowy. Pomoc prawnika od odszkodowań może również znacznie przyspieszyć sprawę, ponieważ wszystkie ewentualne braki w pozwie będą musiały zostać uzupełnione, co może znacząco wpłynąć na czas od napisania pozwu do zapadnięcia ostatniego wyroku.

Pozew przeciwko ubezpieczycielowi o odszkodowanie powinien zawierać kilka istotnych elementów. Muszą znaleźć się tam podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, adres oraz dane osoby, którą pozywamy. Należy też zawrzeć tam takie informacje jak nasze żądania oraz ich uzasadnienie wraz z odpowiednim materiałem dowodowym. Dowodami w sprawie o odszkodowanie mogą być np. wycena poniesionych szkód sporządzona przez rzeczoznawcę, dokumenty medyczne potwierdzające poniesione urazy, polisa ubezpieczeniowa oraz odmowna decyzja ubezpieczyciela. Wszystkie takie dowody będą niezbędne podczas rozpatrywania danej sprawy przez sąd.

Do kogo zwrócić się o pomoc?

Jeśli chcesz napisać pozew o odszkodowanie od ubezpieczyciela, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnych prawników, którzy na co dzień zajmują się uzyskiwaniem godnych odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Dzięki swojej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu pomogą oni w rozwiązaniu nawet najbardziej skomplikowanej sprawy. Jeżeli znalazłeś się w podobnej sytuacji i chcesz napisać pozew o odszkodowanie od ubezpieczyciela, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS w Lublinie. Przyjrzymy się Twojej sprawie i udzielimy kompleksowej pomocy.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!