Powrót

Zalanie mieszkania odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za zalanie mieszkania

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak wygląda pomoc przy przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za zalanie mieszkania?

Do zniszczeń w mieszkaniu może dojść z różnych przyczyn. Jednym z powodów znacznego zniszczenia mieszkanie jest zalanie. Może ono powstać w wyniku zwykłego wypadku, awarii kanalizacji lub niedopatrzenia ze strony zarządcy mieszkania.

Zalanie mieszkania zwykle niesie za sobą dość poważne skutki. Zalany zostaje wtedy strop, ściany, meble, podłogi oraz rzeczy osobiste. Usunięcie wilgoci z zalanego mieszkania może okazać się bardzo kosztowne i długotrwałe. Jest to jednak konieczne, ponieważ nieprawidłowo wyremontowane mieszkanie, które zostało wcześniej zalane, może stać się praktycznie niezdatne do użytku. Długotrwała obecność wilgoci może powodować powstawanie pleśni, która z kolei może być przyczyną alergii. Zalane mieszkanie często wymaga kapitalnego remontu również ze względu na uciążliwy zapach stęchlizny. Taki remont jest bardzo kosztowny, ponieważ często konieczna jest wymiana podłóg, osuszanie i malowanie ścian, sufitów, a także konieczne jest poniesienie kosztów naprawy zalanych mebli i sprzętów.

W sytuacji zalania mieszkania warto starać się o odszkodowanie. Można je uzyskać z OC polisy sąsiada, zarządcy bloku lub z własnego ubezpieczenia. Własne ubezpieczenie pokryje koszty naprawy, jeśli do zalania doszło z winy właściciela mieszkania. Koszty zniszczeń zalania mieszkania z winy sąsiada powinna pokryć jego polisa OC, a jeśli do zalania doszło w wyniku zaniedbania zarządcy, o odszkodowanie można ubiegać się właśnie od niego.

Często sprawy uzyskania odszkodowania za zalanie mieszkania (np. w Lublinie) są bardzo skomplikowane, ponieważ nikt nie poczuwa się do winy. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Pomożemy w uzyskaniu godnej kwoty odszkodowania za zalanie mieszkania Lublin.

Masz pytania, skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!