Powrót

Odszkodowanie za złamany palec


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za złamany palec

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamany palec?

  Złamanie palca polega na pęknięciu kości w obrębie paliczków. Może mieć to miejsce zarówno w palcach dłoni, jak i u stóp. Do takiego urazu dochodzi najczęściej podczas upadku lub bezpośredniego uderzenia w palce. Do złamania palca może także dojść podczas przytrzaśnięcia paliczków, np. drzwiami od samochodu. Szczególnie narażeni na złamania palców są też sportowcy, którzy uprawiają siatkówkę, koszykówkę lub piłkę ręczną.
  Charakterystycznym objawem podczas złamania palca jest powstanie natychmiastowego obrzęku. Po urazie palec zaczyna puchnąć, można odczuć podwyższoną temperaturę w jego okolicy i charakterystyczne pulsowanie. Towarzyszy temu ból i brak możliwości poruszania palcem. Dodatkowo palec może także stać się siny i może być widoczna dysproporcja lub jego nienaturalne ułożenie.

  Nie należy lekceważyć złamań w obrębie palców, ponieważ mogą być one znacznie poważniejszym urazem niż mogłoby się wydawać. Nieleczone złamanie może prowadzić do trwałych uszkodzeń w obrębie struktur kostnych np. przez ostre odłamki i powstawanie trwałych zwyrodnień, które będą powodowały ograniczenie ruchów palców.

  Z tego powodu powinno się jak najszybciej udać do lekarza, który wykona prześwietlenie i zastosuje odpowiednie leczenie do danego przypadku. Zwykle wystarczy jedynie nastawienie i unieruchomienie palca, jednak w przypadku złamań wieloodłamowych konieczna będzie operacja.

  Za złamanie palca pacjentowi przysługuje odszkodowanie. Jego wysokość może się znacząco od siebie różnić w zależności od wielu czynników. Aby dokładnie ją określić, niezbędne jest rozpatrzenie wszystkich koniecznych kwestii. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za złamany palec, chętnie pomogą Ci wykwalifikowani prawnicy z Ubi ius. Zapraszamy do kontaktu z nami.

   

   

   

   

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!