Powrót

Odszkodowanie za wyrwanie zdrowego zęba


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie od dentysty za wyrwanie zdrowego zęba

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie od dentysty za wyrwanie zdrowego zęba?

  Stomatolog to lekarz, który profesjonalnie zajmuje się leczeniem zainfekowanych przez próchnicę zębów. Zwykle takie zabiegi kończą się pomyślnie i pacjent może od razu wrócić do normalnego funkcjonowania bez ciągłego uczucia bólu. Zdarza się jednak, że ząb został tak zainfekowany, że nie da się go uratować i wymaga on usunięcia. Zdarza się, że podczas usuwania zainfekowanego zęba, przez przypadek dochodzi także do ekstrakcji zęba sąsiadującego.

  Jeśli doszło do przypadkowej ekstrakcji zęba, który nie był zepsuty i nie wymagał usunięcia, pacjent może ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Ma ono na celu pokrycie kosztów leczenia, np. poprzez wstawienie implantu zęba. Zadośćuczynienie natomiast powinno być kwotą pieniężną, która zrekompensuje pacjentowi poniesiony ból i cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Warto korzystać z możliwości uzyskania odszkodowania, ponieważ utrata zdrowego zęba to bez wątpienia duża strata dla pacjenta. Samo wstawienie implantu może natomiast być bolesne i trwać dość długo. Nie jest bowiem możliwe wstawienie implantu na jednej wizycie, dlatego pacjent jest zmuszony do czasowego oszpecenia w postaci braku zęba.

  Jeśli chcesz uzyskać stosowne odszkodowanie za wyrwanie zdrowego zęba, musisz liczyć się z tym, że może to być skomplikowany i czasochłonny proces. Aby wyegzekwować odpowiednią kwotę takiego odszkodowania, konieczna jest wiedza i rozeznanie w tej dziedzinie. Z pewnością pomocny będzie w tym procesie dobry i sprawdzony prawnik. Jeśli poszukujesz prawnika, który będzie godny zaufania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych prawników z doświadczeniem, którzy z pewnością pomogą w uzyskaniu odszkodowania za wyrwanie zdrowego zęba.

   

   

   

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!