Powrót

Odszkodowanie za złamanie dłoni


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie dłoni

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie dłoni?

Złamania dłoni występują bardzo często w wyniku upadku. Często nawet pozornie niegroźne poślizgnięcie się na oblodzonym chodniku może prowadzić do powstania poważnych pęknięć w obrębie paliczków, kości śródręcza lub nawet kości nadgarstka. Nie należy lekceważyć bólu, który pojawia się po wypadku. Nieleczone pęknięcia kości mogą prowadzić do powstania przewlekłych stanów zapalnych, które z kolei powodują bóle w obrębie dłoni i nadgarstka, a także mogą znacznie ograniczyć jego ruchomość.

Złamania dłoni są bardzo uciążliwe w życiu codziennym, ponieważ uniemożliwiają czynności takie jak na przykład pisanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów oraz prowadzenie auta. W ich wyniku często nie jesteśmy w stanie pracować i jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu. Należy również wspomnieć, że złamania dłoni zwykle wymagają długiego okresu gojenia oraz żmudnej rehabilitacji. Czasem nawet te czynności nie pozwalają przywrócić pełnej sprawności oraz ruchomości ręki.

W wypadku złamania dłoni należy nam się zatem odszkodowanie. Aby je uzyskać będzie nam potrzebna opinia lekarska. Lekarz po przeprowadzeniu stosownego wywiadu dotyczącego wypadku, zlecenia zdjęcia rtg, a w razie potrzeby także innych badań oceni stan dłoni pacjenta i poprowadzi konieczne leczenie. Zdarza się, że pacjent mimo przyznanego odszkodowania za złamanie dłoni nie jest usatysfakcjonowany jego kwotą. Czy kwota, którą proponuje ubezpieczalnia, jest kwotą ostateczną? Czy można się od tej decyzji odwołać? Jak się odwoływać i do kogo? Na te oraz inne pytania z chęcią udzielą odpowiedzi pracownicy kancelarii prawnej Ubi ius. Nasi prawnicy z wieloletnim doświadczeniem z pewnością doradzą w rozwiązaniu każdego problemu związanego z pozyskaniem ubezpieczenia.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!