Powrót

Złamanie kości łódeczkowatej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości łódeczkowatej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości łódeczkowatej?

Kość łódeczkowata jest jedną z kości budujących nadgarstek. Położona jest ona po stronie bocznej nadgarstka w szeregu bliższym. Stanowi bezpośrednie połączenie z kością promieniową, a jej kształt jest nieregularnie sześcienny. Kość łódeczkowata jest także kością nadgarstka, która najczęściej ulega złamaniom i pęknięciom.

Do uszkodzeń w jej obrębie dochodzi najczęściej podczas bezpośredniego upadku na rękę. Kość łódeczkowata pęka najczęściej, gdy podczas upadku uderzamy o wyprostowany lub zgięty grzbietowo nadgarstek. Szczególnie narażone na jej uszkodzenia grupy, to piłkarze, biegacze, a także narciarze oraz łyżwiarze. Złamanie kości łódeczkowatej może przytrafić się jednak każdemu.

Jako pierwsze objawy, które mogą sugerować złamanie kości łódeczkowatej, wskazuje się ból nadgarstka w okolicach podstawy kciuka. Po pewnym czasie pojawia się opuchlizna, a okolica złamania ma podwyższoną temperaturę i jest zaczerwieniona. Po złamaniu kości łódeczkowatej pacjent ma też trudności z wykonywaniem ruchów nadgarstka.

Nie należy lekceważyć tego złamania, ponieważ może ono nieść za sobą poważne konsekwencje i trwałe utrudnienia w ruchach nadgarstka. Leczenie tego urazu polega na ustabilizowaniu nadgarstka w gipsie. Jeśli mamy do czynienia ze złamaniami z przemieszczeniem, konieczna będzie interwencja chirurga. Ułoży on fragmenty kości we właściwej pozycji. Gojenie się złamania kości łódeczkowatej może trwać bardzo długo, ponieważ jest ona pokryta grubą, słabo ukrwioną chrząstką.

Jeśli Twoja kość łódeczkowata została złamana, możesz ubiegać się o zadośćuczynienie. Ubi ius to kancelaria prawna w Lublinie, która z chęcią pomoże Ci w sprawach odszkodowawczych. Wykwalifikowani prawnicy podchodzą indywidualnie do każdego przypadku i z chęcią pomogą w uzyskaniu odszkodowania za złamanie kości łódeczkowatej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!