Powrót

Odszkodowanie za złamania kości stopy z przemieszczeniem


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać 0dszkodowanie za złamania kości stopy z przemieszczeniem

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamania kości stopy z przemieszczeniem?

Kości stopy pełnią bardzo ważną funkcję w utrzymaniu równowagi. To na nich opiera się cały ciężar ciała człowieka. Kości stępu tworzą także połączenie z kośćmi podudzia i razem z nimi wytwarzają staw. Na kościach stępu znajdują się też istotne dla utrzymania równowagi więzadła. Kości w tej okolicy są narażone na stałe obciążenia, szczególnie podczas uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Kości stopy nie są też otoczone zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej czy mięśni, dlatego są bardziej podatne na urazy.

Najgroźniejsze są złamania kości stopy z przemieszczeniem. Wymagają one najczęściej operacji chirurgicznej w celu ich stabilizacji. Używa się w tym celu specjalnych śrub. Po prawidłowym ustawieniu kości stopy niezbędne jest unieruchomienie jej na okres co najmniej kilku miesięcy. Kości stępu są szczególnie trudne w gojeniu podczas złamań, ponieważ są stosunkowo słabo unaczynione. Innym czynnikiem utrudniającym ich gojenie jest to, że nawet przy jednorazowym przeniesieniu ciężaru na uszkodzoną stopę, kładziony jest na wszystkie te kości duży nacisk, który może utrudniać powstawanie prawidłowego zrostu.

Złamania z przemieszczeniem w obrębie kości stopy mogą też powodować uszkodzenie okolicznych nerwów lub naczyń. W takiej sytuacji złamanie może być jeszcze groźniejsze, ponieważ mogą wystąpić po nim trwałe powikłania.

Złamania stopy z przemieszczeniem przez okres kilku miesięcy mogą uniemożliwiać normalne funkcjonowanie i być bardzo bolesne. Zdarza się, że nawet po całkowitym wygojeniu nie odzyskujemy stuprocentowej sprawności fizycznej. Dlatego, jeśli jesteś w podobnej sytuacji, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Pomagamy osobom, które doznały różnych urazów w uzyskaniu należącego się im odszkodowania. Z chęcią pomożemy także Tobie uzyskać odszkodowanie za złamanie kości stopy z przemieszczeniem.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!