Powrót

Odszkodowanie złamana ręka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Złamana ręka - jak uzyskać odszkodowanie

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamaną rękę?

    Ustawa dotycząca utrzymania czystości i porządku w gminach zobowiązuje właścicieli nieruchomości do uprzątania zanieczyszczeń, śniegu, lodu, błota na chodnikach, czyli wydzielonych częściach drogi publicznej sąsiadujących z nieruchomością, jak i na drogach wewnętrznych – dojazdowych i osiedlowych. Z tego zadania właściciele zwolnieni są jedynie wtedy, gdy na chodnikach dopuszczono parkowanie i postój pojazdów.

    Często na zlecenie właściciela obowiązków tych pilnuje zarządca albo wyspecjalizowana firma zatrudniona do dbania o przestrzeń wokół nieruchomości. Niestety nie zawsze udaje się jej wywiązać z powinności utrzymywania nawierzchni w odpowiednim stanie. W takim wypadku podmiot odpowiedzialny za niedopatrzenie może spodziewać się sankcji w postaci kary finansowej nałożonej np. przez Straż Miejską. Na dodatek, jeśli na oblodzonym, śliskim chodniku dojdzie do wypadku, osoba poszkodowana ma możliwość ubiegać się o odszkodowanie za złamaną rękę lub inne obrażenia, jakich doznała. Co więcej, prawo do rekompensaty obejmuje również koszty rehabilitacji i leczenia, cierpienia spowodowane doznaną krzywdą czy straty finansowe poniesione na skutek np. niezdolności do pracy.
    Choć zaraz po wypadku trudno myśleć racjonalnie i troszczyć się o formalności, jednak zawsze warto zadbać o zgromadzenie odpowiedniego materiału dowodowego. To kluczowa kwestia, jeśli zechcemy później ubiegać się o odszkodowanie za złamaną rękę. Na miejsce wypadku wezwijmy odpowiednie służby: ratowników pogotowia, policjantów, strażników miejskich. Notatka sporządzona przez przybyłych funkcjonariuszy będzie jednym z istotnych dowodów w sprawie.

    Postarajmy się wykonać zdjęcia miejsca, w którym doszło do niefortunnego zdarzenia. Niech obrazują nieuprzątnięty chodnik, ale też niech pozwolą zlokalizować, zidentyfikować konkretny obszar (będzie to możliwe np. dzięki charakterystycznemu obiektowi widocznemu na fotografii albo tablicy z nazwą ulicy).

    Nie zapomnijmy o zebraniu danych od świadków wypadku. Ich relacje również będą pomocne, jeśli sprawa o odszkodowanie za złamanie ręki nie skończy się polubownie i trzeba będzie wystąpić na drogę sądową.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!