Powrót

Odszkodowanie złamany nos


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Złamany nos - jak uzyskać odszkodowanie

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamany nos?

    Niekiedy z pozoru drobny uraz może mieć bardzo poważne konsekwencje. Tak bywa ze stłuczeniami nosa, które powstają podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych, w wypadkach komunikacyjnych, a także podczas bójek. Zwykle  towarzyszące obrażeniu obfite krwawienie nie wiąże się z zagrożeniem zdrowia. Jednak w niektórych wypadkach może dojść do obrażeń innych części w obrębie głowy i twarzy np. uszkodzeń oczu, kości czaszki, a nawet mózgu.

    Złamanie nosa wymaga konsultacji z lekarzem, gdyż zlekceważenie niepokojących objawów może prowadzić do trwałego skrzywienia przegrody nosowej, a nawet upośledzenia zmysłu powonienia. Jeśli zatem wśród objawów zaobserwujemy ból i obrzęk w miejscu urazu, silne krwawienie, zaburzenia widzenia, trudności z oddychaniem albo jeśli dojdzie do utraty przytomności – jak najszybciej skorzystajmy z porady specjalisty. Nie obawiajmy się ewentualnych kosztów – wszelkie wydatki związane z powrotem do zdrowia pokryje odszkodowanie za złamany nos.

    Zanim jednak zajmiemy się formalnościami, poszkodowanemu trzeba udzielić pomocy. Taką osobę należy posadzić i pozwolić jej się uspokoić. Przy silnym krwotoku głowa powinna być pochylona do przodu, a miejsce stłuczenia (zwykle nasadę nosa) warto schłodzić zimnym okładem, by zatamować upływ krwi. Dopiero po wykonaniu tych czynności, można zająć się zebraniem dowodów wypadku. Będą one potrzebne, jeśli zechcemy ubiegać się o odszkodowanie za złamany nos.

    Kontuzja często wyklucza poszkodowanego z codziennego życia. Nie może on normalnie funkcjonować, wypełniać codziennych obowiązków, a nawet pracować. Tym samym obniża się jego status, spadają dochody, a wydatki na leczenie rosną. Rekompensatę może wówczas stanowić odszkodowanie za złamany nos. By je uzyskać, należy przede wszystkim zgromadzić całą dokumentację medyczną – wszelkie skierowania, opinie lekarskie, opisy badań, zaświadczenia, karty informacyjne i wypisy ze szpitali. Nie zapominajmy też o rachunkach za leki, zabiegi, środki opatrunkowe czy dojazdy do ośrodków zdrowia. One również są wliczane w kwotę odszkodowania.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!