Powrót

Zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka?

    Pochewka ścięgnista kciuka jest strukturą, której zadaniem jest utrzymywanie ścięgien w prawidłowej pozycji i ułatwienie ich prawidłowego przemieszczania się. Zapewniają one zmniejszenie tarcia, co zapobiega przedwczesnym powstawaniem uszkodzeń w obrębie ścięgien. Mają one budowę, która przypomina nieco budowę torebki stawowej. Ich zewnętrzna warstwa jest włóknista, natomiast wewnętrzna — maziowa.

    W przypadku nadmiernych przeciążeń tej struktury może dojść do zapalenia pochewki ścięgnistej. Zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością, ponieważ może znacznie zaburzać ruchomość najbardziej przydatnego dla człowieka palca, który umożliwia wykonywanie wszelkiego rodzaju chwytów i czynności.

    Zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka początkowo objawia się bezbolesnym, jednak zauważalnym „przeskakiwaniem” kciuka podczas poruszania. Dalszy rozwój zapalenia powoduje dolegliwości bólowe, które mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zaawansowane zapalenie pochewek ścięgnistych może także utrudniać poruszanie się ścięgien w ich obrębie, co będzie skutkowało ograniczeniem ruchomości kciuka.
    Nie należy zwlekać z wizytą u lekarza, aby nie doprowadzić do powstania trwałych i nieodwracalnych zmian w obrębie pochewek ścięgnistych. Leczenie tej dolegliwości polega najczęściej na ograniczeniu obciążania kciuka. Stosuje się też leczenie zachowawcze w postaci leków przeciwzapalnych oraz zabiegów z zakresu fizykoterapii. Jeśli takie leczenie okaże się niewystarczające, konieczne może stać się przeprowadzenie operacji nacięcia pochewki ścięgnistej kciuka.

    Jeśli to właśnie Ciebie dotknął ten nieprzyjemny uraz i chcesz dowiedzieć się, czy przysługuje Ci odszkodowanie, z chęcią pomoże Ci wykwalifikowana kadra prawnicza z kancelarii prawnej Ubi ius. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w sprawach odszkodowawczych z pewnością pomożemy w uzyskaniu godnej sumy zadośćuczynienia za zapalenie pochewek ścięgnistych kciuka.

     

     

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!