Powrót

Odszkodowanie za złamanie kości czaszki


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości czaszki

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości czaszki?

  Pęknięcie kości czaszki jest poważnym urazem, który może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia a nawet życia. Urazy dzielimy na takie, które występują w obrębie mózgoczaszki, oraz obejmujące obszar twarzoczaszki. Złamania kości w jednym i drugim przypadku są równie groźne.

  W przypadku złamania kości czaszki może dojść do uszkodzenia otaczających je tkanek takich jak skóra, opona twarda czy opona pajęcza, naruszenia ciągłości naczyń oraz wylewu krwi do mózgu. Jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ mogą wtedy wystąpić takie powikłania jak krwiaki, lub niekontrolowany wzrost ciśnienia śródczaszkowego, które mogą być bezpośrednią przyczyną uszkodzenia struktur mózgu oraz wystąpienia trwałych powikłań, a nawet śmierci.

  Najczęstszymi przyczynami wystąpienia tego typu urazów jest silne uderzenie lub upadki z wysokości.

  Do objawów towarzyszących złamaniom kości czaszki należą:

  • silny ból w miejscu urazu
  • nudności, wymioty
  • zaburzenia widzenia oraz równowagi
  • krwawienie z rany po urazie lub w pobliżu miejsca urazu, a także wystąpienie krwiaków w charakterystycznych miejscach: wokół oczu, za uszami czy w pobliżu nasady nosa
  • wyciek przezroczystej cieczy z miejsca rany — może świadczyć o uszkodzeniu opon mózgowych

  W przypadku złamania kości czaszki, osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie. Jego wysokość zależna jest od wielu czynników, takich jak rozległość poniesionych obrażeń czy okoliczności zdarzenia. Nie zawsze jednak kwota zaproponowana przez ubezpieczalnie jest zadowalająca dla klienta. Jeśli to właśnie Państwa dotyczy ten problem zachęcamy do kontaktu z kancelarią Ubi ius. U nas zawsze otrzymają Państwo profesjonalną poradę prawną oraz pomoc w rozwiązaniu swojego problemu.

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!