Powrót

Zaniżone odszkodowanie OC / AC Liberty Direct


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać większe odszkodowanie z OC / AC od Liberty Direct?

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o wyższe odszkodowanie od Liberty Direct?

W porównaniu do innych krajów w Europie, ceny za ubezpieczenie OC w Polsce są stosunkowo niskie. Ma to jednak bezpośrednie odzwierciedlenie w jakości oferowanych usług przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Często dochodzi do zaniżenia przyznanego odszkodowania, a ubezpieczyciele sięgają niemalże po metody sprzeczne z prawem.

Jeśli doszło do wypadku lub stłuczki nie z naszej winy, trzeba zgłosić ten fakt u ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. Zostaje powołany rzeczoznawca, którego zadaniem jest dokonanie oględzin samochodu po kolizji lub wypadku. Na ich podstawie sporządza się kosztorys, będący podstawą do wyceny kwoty należnego odszkodowania rozliczanego gotówką.

Wypłata środków z przyznanego odszkodowania zwykle przebiega sprawnie i szybko mamy pieniądze na koncie. W takiej sytuacji poszkodowani często nie analizują dalej tematu i nie sprawdzają, czy przyznana kwota odszkodowania jest wystarczająca do pokrycia kosztów naprawy. Warto to sprawdzić, ponieważ nawet tacy ubezpieczyciele jak Libert Direct nierzadko pomniejszają należne odszkodowania z OC.

To bardzo nieuczciwe podejście, ale łatwe do wykrycia. Dzięki temu można sprzeciwić się otrzymanej decyzji i walczyć o dopłatę. Innym rozwiązaniem może być sprzedaż roszczenia specjalistycznej firmie, która we własnym zakresie podejmie walkę o odszkodowanie z towarzystwem ubezpieczeniowym. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce uzyskać pieniądze szybko i bez zbędnych formalności oraz komplikacji.

Dochodzenie roszczeń przy zaniżonym przez Libert Direct odszkodowaniu wymaga ogromnej ilości czasu, ponieważ liczba czynności i dokumentacji do wypełnienia jest przytłaczająca. Musimy uzyskać dostęp do sporządzonych akt szkody. Jest to między innymi kserokopia wyceny wartości pojazdu sprzed zdarzenia drogowego, kosztorys i wycenę naprawy samochodu. Znajduje się tam również protokół oględzin samochodu po kolizji lub wypadku wraz z fotografiami. Koniecznie zawarta musi być również decyzja o przyznaniu odszkodowania. Wniosek najłatwiej wysłać za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej, ponieważ musi mieć formę pisemną.

Uzyskując wgląd w dokumenty, pierwszą kwestią wymagającą sprawdzenia jest zawarta w kosztorysie stawka roboczogodziny. Podana tam będzie wartość uśredniona lub z dolnego zakresu, a zależy ona od miejsca zamieszkania i klasy warsztatu, w którym chcemy serwisować auto. Wybierając dobry i drogi warsztat, z pewnością gotówka z odszkodowania nie wystarczy na kompleksową naprawę, więc warto starać się o zdobycie większych pieniędzy.

Uważnie należy sprawdzić koszt poszczególnym podzespołów uwzględnionych w kosztorysie. Często zdarza się, że nawet w Libert Direct uwzględniane są słabej jakości zamienniki zamiast porządnych, oryginalnych części. Trzeba także prześledzić wszystkie pozycje, aby sprawdzić, czy wszystkie uszkodzenia zostały uwzględnione. Ubezpieczyciele często nie uwzględniają także faktu, że powypadkowy samochód znacznie traci na wartości.

Jeśli w kosztorysie i wycenie występują nieścisłości, błędy i niepoprawne wyliczenia, to bardzo możliwe, że doszło do zaniżenia wysokości odszkodowania OC (np. przez Libert Direct). To daje nam możliwość starania się o dopłatę poprzez pisanie odwołań i udowadnianie swoich racji, ale to trudny i długotrwały proces. Szybciej należne pieniądze można uzyskać poprzez sprzedaż roszczenia i pozbycie się zmartwienia.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!