Powrót

Odszkodowanie z OC rolnika, z KRUS


Jeśli podczas żniw, zbiorów lub innych prac w gospodarstwie dojdzie do wypadku, w którym ucierpią ludzie (będą pokaleczeni, ranni) to pierwszym odruchem jest z reguły zwrócenie się o pomoc do lekarza w szpitalu lub najbliższej placówce opieki medycznej. Podobnie, gdy chcemy z powodu tego samego wypadku domagać się odszkodowania, powinniśmy udać się do profesjonalnej firmy odszkodowawczej Ubi ius, w której doświadczony prawnik udzieli nam rzetelnych informacji na temat przysługujących roszczeń.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowanie za wypadek w gospodarstwie rolnym

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach rolnik może uzyskać odszkodowanie za wypadek rolniczy w gospodarstwie?

Decyzji o wyborze doradcy nie warto podejmować pochopnie, pod wpływem chwili, gdy towarzyszą nam silne emocje, tuż po wypadku. Lepiej do kwestii podejść ze spokojem i rozwagą, zastanowić się, sprawdzić opinie na temat poszczególnych firm. W pierwszej kolejności należy zadbać o zdrowie, dopiero później zająć się sprawą odszkodowania za obrażenia, doznane krzywdy czy pogorszenie ogólnej kondycji.

Niejednokrotnie towarzyszący nam po wypadku stres i szok, jakiego doznajemy z powodu silnych emocji, sprawiają, że nie zauważamy dolegliwości somatycznych, nie zdajemy sobie sprawy z obrażeń, a nawet bólu. Często jednak po jakimś czasie (kilku godzinach lub dniach), gdy opadają emocje, a stres powypadkowy zanika, zauważamy, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Zaczynamy uskarżać się na zawroty głowy, bóle kręgosłupa szyjnego. Dosięgają nas kłopoty z koncentracją, jesteśmy rozdrażnieni albo odnotowujemy inne niepokojące symptomy. Wszelkie tego typu objawy powinny nas zmotywować do niezwłocznej wizyty u lekarza lub na szpitalnym oddziale ratunkowym. Stanowczo nie można lekceważyć żadnych, nawet drobnych objawów.

Zwrócenie się o pomoc do lekarza specjalisty jest konieczne, jeśli chcemy ubiegać się o odszkodowanie z tytułu szkód poniesionych w wypadku podczas prac w gospodarstwie.

Sprawy dotyczące dochodzenia roszczeń z tytułu rozstroju zdrowia lub uszkodzenia ciała są z reguły bardzo skomplikowane. Dodatkowo przy tego typu sytuacjach zakres roszczeń, o które możemy się ubiegać, jest dość rozległy i często nie wiemy, że określone skutki wypadku również podlegają rekompensacie. Dlatego najrozsądniej skorzystać z profesjonalnych usług firmy Ubi ius. Nasz doświadczony prawnik będzie wiedział, jak szybko i skutecznie uzyskać maksymalną kwotę odszkodowania. Sprawdzi wszelkie potencjalne źródła, z których można ubiegać się o odszkodowanie (w tym polisy OC, NNW, z ubezpieczenia społecznego czy ubezpieczeń na życie).

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!