Powrót

Odszkodowanie za szkody wyrządzone przez bobry


Kompleksową pomoc w zakresie odszkodowań za szkody wyrządzone przez bobry uzyskacie Państwo w kancelarii Ubi ius. Zapewniamy rzetelną, solidną obsługę i uczciwe stawki.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Odszkodowanie za bobry

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za szkody spowodowane przez bobry?

Bobry znacznie częściej niż kiedyś przyczyniają się do strat na użytkach rolnych. Tego typu spraw jest coraz więcej, gdyż liczba szkód z roku na rok rośnie, a nie wszyscy właściciele terenów uprawnych wiedzą, jak radzić sobie z uciążliwymi zwierzętami. Wielu też nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób uzyskać rekompensatę lub odszkodowanie za straty wyrządzone przez bobry.

Za zniszczenia spowodowane przez te rzeczne gryzonie, według polskiego prawa, odpowiada Skarb Państwa. Jednak w granicach odpowiedzialności nie mieszczą się utracone korzyści, a te przecież niejednokrotnie są najważniejsze dla rolników. W końcu to od udanych zbiorów zależy ich zysk z upraw. Dlatego wielu rolników ubezpiecza się od utraty plonów.

Rosnąca populacja bobrów jest prawdziwą plagą. Zwierzęta powodują straty nie tylko na zalewanych polach i łąkach, ale też niszczą wały, tym samym wywołując zagrożenie powodziowe.

Walka z bobrami okazuje się trudna, bo burzenie tam jest niedozwolone i prawnie zabronione. Za takie postępowanie na rolnika może zostać nałożona grzywna w wysokości kilkuset złotych. Co więcej, działania zazwyczaj okazują się nieskuteczne, gdyż gryzonie szybko odbudowują żeremie. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się walka o odszkodowanie za straty poczynione przez bobry.

Niestety na ogół procedury takich spraw są dość skomplikowane i wymagają przestrzegania wielu formalności, wypełniania dokumentów. Dlatego, jeśli nie potraficie Państwo samodzielnie poradzić sobie z uzyskaniem odszkodowania za szkody wyrządzone przez bobry, zapraszamy do  kancelarii Ubi Ius. Zespół doświadczonych prawników profesjonalnie zajmie się każdą kwestią i pomoże uzyskać maksymalną należną kwotę rekompensaty.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!