Powrót

Renta alimentacyjna


Wiele osób, które są przejęte śmiercią ukochanej osoby, nie wie, co zrobić w takiej sytuacji. Osoby, które nie są rozeznane w dziedzinie odszkodowań, mogą napotkać trudności podczas pisania wniosku lub negocjacji z firmą. W takim wypadku chętnie pomogą Ci prawnicy z kancelarii prawnej Ubi ius. Zawodowo zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi, dlatego pomożemy Ci uzyskać rentę alimentacyjną po śmierci ukochanej osoby.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Renta alimentacyjna pomagamy ją uzyskać

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać rentę alimentacyjną?

Zdarza się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub innego zdarzenia ginie tragicznie osoba, która miała znaczny wkład finansowy w życie np. rodziny. Jest to duże obciążenie nie tylko ze względu na to, że zginęła osoba bliska. Ze śmierci takiej osoby mogą wynikać duże problemy finansowe osób, które były przez osobę poszkodowaną utrzymywane.

W takiej sytuacji można ubiegać się o rentę alimentacyjną. Jest to świadczenie, które przysługuje osobom, względem których na zmarłym ciążył ustawowy obowiązek alimentacyjny lub osobom, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków do utrzymania. W pierwszym przypadku jest to tak zwana renta obligatoryjna, natomiast w drugim, renta fakultatywna. Jeśli w wyniku wypadku zmarła osoba bliska, warto postarać się o uzyskanie należytej renty. Wiele osób, które doznały tak tragicznej straty, pogrążonych jest w smutku i rozpaczy. W takiej sytuacji często zapominają o swoich prawach do ubiegania się o rentę alimentacyjną.

Renta alimentacyjna będzie dużą pomocą dla osób bliskich zmarłemu, ponieważ pozwoli na utrzymanie godnych warunków życia po stracie bliskiego. Dzięki takiej rencie bliscy zmarłego nie będą musieli przejmować się tym, że wpadną w duże kłopoty finansowe.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ubieganiu się o rentę alimentacyjną, dobrym pomysłem będzie zgłoszenie się do wykwalifikowanej kancelarii prawnej. Prawnicy pomogą wypełnić wszelkie formalności oraz zadbają, aby wszystko było wypełnione tak, jak należy. Dzięki pomocy prawników bliscy zmarłego nie będą musieli przysparzać sobie dodatkowych zmartwień związanych z uzyskaniem renty. Jeśli poszukujesz godnej zaufania kancelarii prawnej, która z pewnością pomoże w uzyskaniu renty alimentacyjnej, skontaktuj się z Ubi ius. Zapraszamy.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!