Powrót

Pylica płuc odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania za pylice płuc

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pylice płuc?

Pylica płuc jest chorobą, która jest spowodowana nagromadzeniem się pyłu w płucach. Na skutek obecności pyłu, tkanka płucna wydziela więcej wydzieliny płucnej, która przybiera charakterystyczny kolor. Dochodzi także do zwłóknienia i utraty elastyczności płuc, co jest bezpośrednią przyczyną niewydolności oddechowej oraz niedotlenienia organizmu. Niedotlenienie może prowadzić do chronicznego zmęczenia, a w cięższych przypadkach także do zaburzenia pracy ośrodkowego układu nerwowego, który jest najbardziej podatny na niedobory tlenu.

Pylica płuc jest określana jako choroba zawodowa. Najczęściej dotyka ona osoby pracujące w przemyśle wydobywczym, w budownictwie, hutnictwie, a także w obróbce materiałów, która wymaga wiercenia, piaskowania, szlifowania oraz prac polerskich. Wiele pyłów mogą wdychać także osoby produkujące szkło, cement bądź ceramikę. Są to branże, w których notuje się najwięcej przypadków pylicy płuc.

Sama pylica płuc może ujawnić się nawet kilka lat po zakończeniu pracy w danej branży. Sam okres narażenia również jest dość długi i w przypadku pylicy może wynosić nawet 15 do 20 lat. Inaczej jest jednak w przypadku pylicy płuc spowodowanej przez pyły azbestowe. Pylica azbestowa może bowiem rozwinąć się nawet w bardzo krótkim czasie od narażenia na obecność pyłów zawierających włókna azbestowe we wdychanym powietrzu.
Całkowite cofnięcie się zmian powstałych w płucach na skutek pylicy nie jest możliwe. Z tego powodu ta choroba może znacząco utrudnić dalsze funkcjonowanie i spowodować trwałą i nieuleczalną niewydolność układu oddechowego. Taki stan może wykluczać możliwość wykonywania wielu czynności, uprawiania aktywności fizycznej, czy pracy w niektórych zawodach.

Jeśli doszło do postawienia diagnozy, jaką jest pylica płuc, należy złożyć wniosek o odszkodowanie. Pracownikowi, u którego doszło do rozwoju pylicy płuc, przysługuje bowiem prawo do świadczeń odszkodowawczych wypłacanych przez zakład ubezpieczeń społecznych. Są to między innymi:

  • zasiłek chorobowy,
  • świadczenie rehabilitacyjne,
  • jednorazowe odszkodowanie,
  • a nawet renta.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie, jaką jest pylica płuc odszkodowanie, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS. Zajmujemy się pomocą w wielu sprawach związanych z uzyskaniem godnego odszkodowania. Pomagamy także między innymi w sprawach, takich jak pylica płuc odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!