Powrót

Likwidacja szkód


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w prowadzeniu likwidacji szkód

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można przeprowadzić likwidację szkody?

W wielu rodzajach wypadków dochodzi do uszkodzenia mienia lub urazów u jego uczestników. Konieczne jest wtedy wszczęcie procesu polegającego na ustaleniu przyczyn i odpowiedzialności za szkodę oraz wysokości należytego odszkodowania. Proces ten nazywa się likwidacją szkody.

Podczas całego postępowania ubezpieczalnia ustala okoliczności wypadku, jego przyczyny oraz skutki. Postępowanie likwidacyjne ma też na celu ustalenie, czy ubezpieczalnia ponosi odpowiedzialność za powstałą szkodę. Jeśli okaże się, że firma ubezpieczeniowa jest odpowiedzialna za uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku, kolejnym krokiem jest określenie wysokości przyznawanej poszkodowanemu kwoty odszkodowania.

Przyznawana kwota odszkodowania jest często znacznie zaniżana przez ubezpieczalnię. Jest to nagminna praktyka, dlatego należy pamiętać, że od decyzji ubezpieczalni można się zawsze odwołać. Kiedy nawet odwołania nie przynoszą skutku, ostatecznym krokiem może być także wkroczenie ze sprawą na drogę sądową. Jest to dość skomplikowany proces, dlatego warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalnego adwokata. Jeśli prawidłowo uargumentujemy odwołanie, ubezpieczalnia powinna przyznać wyższą kwotę za szkodę. Odszkodowanie powinno wystarczyć poszkodowanemu na całkowite usunięcie powstałej w wypadku szkody.

Jeśli borykasz się z problemem z ubezpieczalnią i uważasz, że zaproponowana Ci kwota odszkodowania jest zbyt niska, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius w Lublinie. Nasi prawnicy indywidualnie rozpatrzą Twoją sprawę i udzielą profesjonalnej porady prawnej oraz pomocy podczas postępowania dotyczącego likwidacji szkód Lublin.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!