Powrót

Uszkodzenie łąkotki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie łąkotki

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie łąkotki?

    Łąkotka to struktura zbudowana z tkanki chrzęstnej włóknistej. W stawie kolanowym znajdują się dwie łąkotki. Mają one za zadanie stworzenie lepszego dopasowania pomiędzy kością udową a kością piszczelową, co znacznie ułatwia ruchy w stawie. Dzięki łąkotkom możliwe jest także wykonywanie ruchów obrotowych w zgiętym stawie. Obecność tej struktury w stawie umożliwia także przenoszenie dużych obciążeń przez staw, bez uszczerbku dla powierzchni stawowych kości.

    Uszkodzenie łąkotki najczęściej polega na jej pęknięciu. Najczęściej urazy tego typu zdarzają się sportowcom, osobom starczym lub borykającym się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Uszkodzenia łąkotki zdarzają się najczęściej podczas nadmiernego wykręcenia kolana. Są na to szczególnie narażeni piłkarze nożni, narciarze oraz inni sportowcy. Łąkotki mogą też zostać uszkodzone w wyniku nadmiernych przeciążeń lub torbieli rozrastających się wewnątrz stawu.

    Urazy tego typu objawiają się wystąpieniem nagłego, ostrego bólu kolana oraz znacznymi utrudnieniami podczas próby chodzenia. Zazwyczaj staw pozostaje w lekko zgiętej pozycji, a próba jego całkowitego wyprostowania sprawia ogromny ból. Dodatkowo w okolicach stawu można zaobserwować obrzęk, podwyższoną temperaturę oraz uciekanie kolana.

    Leczenie zależy od miejsca uszkodzenia tej struktury. Część zewnętrzna łąkotki ma możliwość regeneracji, dlatego może się samoistnie zagoić. Uszkodzenie części wewnętrznej wymaga leczenia zachowawczego lub naprawy.

    Jeśli Twoja łąkotka została uszkodzona i chcesz dowiedzieć się, czy w tej sytuacji przysługuje Ci odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się podobnymi sprawami od lat. Nasi wykwalifikowani prawnicy rozpatrzą Twoją sprawę indywidualnie i pomogą w wyegzekwowaniu odszkodowania za uszkodzenie łąkotki.

     

     

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!