Komu przysługuje renta po śmierci osoby bliskiej

08.05.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Komu przysługuje renta po śmierci osoby bliskiej

Śmierć osoby bliskiej jest zawsze traumatycznym przeżyciem, które przynosi wiele smutku oraz rozpaczy. Nie da się w żaden sposób przygotować na taką tragedię, ponieważ zawsze będzie ona ciosem dla rodziny i przyjaciół.

Podczas przeżywania żałoby mało kto myśli o pieniądzach. Jeśli dojdzie do śmierci osoby bliskiej, warto mimo wszystko postarać się o rentę z tego tytułu. Będzie ona zabezpieczeniem na przyszłość oraz umożliwi pokrycie najważniejszych potrzeb życiowych.

Komu przysługuje renta po śmierci osoby bliskiej? Renta po śmierci osoby bliskiej przysługuje każdej osobie, która była utrzymywana przez osobę zmarłą. Może się o nią ubiegać zarówno najbliższa rodzina, taka jak małoletnie dzieci, małżonek, rodzeństwo, rodzice w podeszłym wieku czy dziadkowie, jak również każda inna osoba bliska, która nie została wspomniana powyżej. Dzieje się tak dlatego, że przepisy kodeksu cywilnego nie mówią jasno, kto należy do kręgu osób uprawnionych. Dlatego o rentę po śmierci osoby bliskiej mogą ubiegać się także konkubenci, a nawet osoby, które żyły w związku homoseksualnym. Czytaj więcej na temat odszkodowań za śmierć -> https://ubiius.pl/odszkodowanie-za-smierc/ .

Wysokość renty jest ustalana indywidualnie w zależności od możliwości finansowych osób bliskich. Z tego powodu nie da się jednoznacznie określić sumy, która przysługuje rodzinie i bliskim zmarłej osoby. Jeśli Ty również przechodzisz teraz ten trudny czas, w którym doszło do śmierci osoby bliskiej i chcesz ubiegać się o rentę po śmierci, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS. Dzięki naszej pomocy nie będziesz musiał przejmować się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem renty, ponieważ wszystkiego dopilnujemy za Ciebie. Zachęcamy do skorzystania z naszej profesjonalnej pomocy prawnej w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

 

Masz pytania w sprawie renty po śmierci osoby bliskiej? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

 

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius