Jak uzyskać odszkodowanie od Urzędu Miasta za złamanie?

02.09.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Jak uzyskać odszkodowanie od Urzędu Miasta za złamanie?

Każdemu z nas może zdarzyć się upadek podczas spaceru, zakupów, wyjścia do pracy lub na uczelnię. Najbardziej narażeni jesteśmy na to zimą, gdy możemy trafić na pokryty lodem chodnik. Równie dobrze jednak może nam się to przytrafić w lecie. Chodnik może być np. nierówno ułożony. Skutkiem upadku może być zarówno zadrapanie lub otarcie, które nie grozi żadnymi poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi, jak i złamanie nogi lub ręki.

Jako przykład możemy podać przygodę pani Katarzyny. Wracając w pewne zimowe popołudnie z pracy do domu przewróciła się na oblodzonym chodniku, czego efektem było złamanie nogi. Oznaczało to dla pani Kasi przymusową zmianę dotychczasowego trybu życia. Niemożliwe przez pewien czas stało się wykonywanie pracy zarobkowej, potrzebna była pani Kasi pomoc w przygotowywaniu posiłków. Należący do niej pies musiał być przez czas powrotu swojej właścicielki do pełnej sprawności wyprowadzany przez kogoś innego. Okazało się, że złamanie było na tyle skomplikowane, że pani Katarzyna musiała poddać się trwającej długi czas rehabilitacji, aby móc chodzić tak, jak dawniej. To zdarzenie poskutkowało nie tylko dolegliwościami fizycznymi, ale również stanem przygnębienia wywołanym nagłą koniecznością dostosowania się do całkiem nowej sytuacji. Pani Kasia nigdy wcześniej nie uległa tak poważnemu wypadkowi, był to więc dla niej pewnego rodzaju szok.

Należy pamiętać o tym, że w przypadku złamania kończyny, które było efektem poślizgnięcia się na oblodzonym lub nierównym chodniku, można ubiegać się o wypłatę odszkodowania. Powinien dokonać jej lokalny Urząd Miasta, który w myśl obowiązujących w Polsce przepisów prawa odpowiedzialny jest za stan chodników, po których przemieszczają się piesi. Aby zwiększyć swoją szansę na otrzymanie tych pieniędzy, należy zrobić zdjęcie miejsca, w którym doszło do nieszczęśliwego w skutkach upadku oraz postarać się o odszukanie świadków tego zdarzenia. Droga do uzyskania wypłaty świadczenia może wydawać się długa i kręta, nie należy jednak od razu się poddawać.

Aby zwiększyć swoją szansę na wywalczenie należnych Ci przecież pieniędzy, skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem, który zapewni Ci profesjonalną pomoc. Znajdziesz go w naszej kancelarii prawnej Ubi Ius, której biuro znajduje się w Lublinie. Odszkodowania to nasza specjalność. Pomogliśmy już wielu osobom w uzyskaniu ich wypłaty. Wiemy wszystko na temat procedury związanej ze staraniem się o pieniądze. Z pewnością nie będziesz żałować wyboru właśnie naszej kancelarii. Możesz tutaj liczyć na życzliwość i zrozumienie Twoich problemów. Czekamy na Twój telefon lub wiadomość mailową.

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl