Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań.
Otrzymaj bezpłatną analizę Twojej sprawy
Doznałeś poważnego urazu? Czy wiesz, że możesz otrzymać wyższe odszkodowanie lub rentę?
Możemy przeprowadzić dla Ciebie kalkulację online. Wystarczą tylko trzy kroki:
Wypełnij formularz kontaktowy
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Otrzymasz konkretną informację, o jaką kwotę możesz walczyć
Łąkotka zbudowana jest z tkanki chrzęstnej włóknistej. W stawie kolanowym znajdują się ich dwie. Ułatwiają one poruszanie kończynami dolnymi, neutralizują też wpływ dużych obciążeń na staw. Najczęściej spotykanym urazem łąkotki jest jej pęknięcie. Może ono nastąpić w wyniku intensywnego uprawiania sportu, w czasie którego dochodzi czasem do zbyt dużego wygięcia kolana. W grupie ryzyka są więc tacy sportowcy, jak narciarze czy piłkarze. Do uszkodzenia łąkotki może dojść także w wyniku zwyrodnienia stawu. Na choroby tego typu narażone są zwłaszcza osoby starsze. Łąkotka może również doznać urazu, gdy staw kolanowy poddany jest zbyt dużemu obciążeniu.
Uraz łąkotki powoduje silny ból w okolicy kolana oraz duże trudności w poruszaniu się. Staw jest wygięty, a kiedy następuje próba jego wyprostowania pojawia się trudny do wytrzymania ból.
Zauważalna staje się również opuchlizna wokół kolana, poszkodowany wyczuwa również w tym miejscu wyraźnie wyższą niż w innych miejscach ciała temperaturę.
W razie podejrzenia wystąpienia tego typu urazu konieczna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem. Zdecyduje on o dalszych krokach, które należy podjąć. Jeśli uszkodzona została zewnętrzna część łąkotki, można po prostu zaczekać, aż uraz sam się wygoi. W przypadku uszkodzenia jej części wewnętrznej konieczny może być zabieg chirurgiczny.
Zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Otrzymasz szczegółowe informacje na temat tego, jak wygląda procedura ubiegania się o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia łąkotki. Służymy również poradą w sytuacji, gdy odszkodowanie zostało Ci już przyznane, ale nie jesteś zadowolony z jego wysokości. Pomożemy Ci wtedy złożyć odwołanie od tej decyzji. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw, dlatego uważamy, że będziemy w stanie skutecznie Ci pomóc.
Wysyłasz wypełniony formularz
(to nic nie kosztuje!)
Oddzwaniamy do Ciebie w ciągu 48 h
Weryfikujemy, czy możesz starać się o odszkodowanie
Podpisujesz z nami umowę
Nie wygrasz, nie płacisz!
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!