Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań.
Otrzymaj bezpłatną analizę Twojej sprawy
Doznałeś poważnego urazu? Czy wiesz, że możesz otrzymać wyższe odszkodowanie lub rentę?
Możemy przeprowadzić dla Ciebie kalkulację online. Wystarczą tylko trzy kroki:
Wypełnij formularz kontaktowy
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Otrzymasz konkretną informację, o jaką kwotę możesz walczyć
W lecie prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownej nawałnicy, której skutkiem będą duże straty materialne jest wysokie, zwłaszcza w dobie zmian klimatu. Zdarza się, że efektem takiej burzy są zniszczone domy, pojazdy i budynki gospodarcze. Niebezpieczny w przypadku tego typu zdarzeń pogodowych jest nie tylko wiatr ale też woda, efektem nawałnicy może być wywołujące znaczne szkody podtopienie. Osoby, których mienie zostało uszkodzone z powodu silnej burzy zwykle liczą na szybką wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela. Często jednak poszkodowanych czeka przykra niespodzianka. Okazuje się bowiem, że firma ubezpieczeniowa szuka powodów do tego, aby świadczenia w ogóle nie wypłacić lub też aby jego wypłatę znacznie opóźnić. Z tego powodu osoby doświadczające strat materialnych w wyniku przejścia nad miejscem ich zamieszkania gwałtownej burzy chętnie zwracają się o pomoc do kancelarii prawnych, których specjalnością jest walka w imieniu klienta o wypłatę odszkodowania z tytułu szkód spowodowanych przez burzę.
Od razu po tym, gdy wystąpiła szkoda konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym do niej doszło, aby nie dopuścić do powstania jeszcze większych zniszczeń. Przykładowo w przypadku, gdy silny wiatr zerwał część lub nawet całość powierzchni dachowej budynku, miejsce to należy zabezpieczyć specjalną folią.
Jeżeli zaniechamy tego typu działań, może być to dla ubezpieczyciela powód do uznania, że wypłata ubezpieczenia jest w tym przypadku bezzasadna. Niestety może nie być wówczas dla niego istotne to, jak silny był huragan, fakt spowodowania przez to zjawisko pogodowe efektu szoku psychicznego u osób poszkodowanych również może nie wywrzeć żadnego wrażenia na firmie ubezpieczeniowej.
Ważne jest również jak najszybsze sporządzenie dokumentacji strat.
W tym celu należy wykonać fotografie wszystkich zniszczonych budynków, pojazdów itd. oraz opisać te zniszczenia starając się przy tym podać jak najwięcej szczegółów. W oparciu o tą właśnie dokumentację przybyły na miejsce rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej dokona oględzin szkód. Istotne jest również to, aby posiadać wszelkie protokoły sporządzone w tym miejscu przez przedstawicieli wezwanych tam przez poszkodowanych służb, takich jak straż pożarna. Warto również starać się o przyjazd na miejsce zdarzenia specjalnej komisji zajmującej się szacowaniem strat, powołanej przez władzę lokalną.
Kiedy szkoda zostanie zgłoszona ubezpieczycielowi, ma on 30 dni na to, aby wyrazić swoją opinię na temat złożonego wniosku. Może uznać, że jest on zasadny i dokonać wypłaty odszkodowania lub też nie zgodzić się z treścią otrzymanego ze strony poszkodowanego wniosku i stwierdzić, że wypłacenie pieniędzy nie jest w tej sytuacji możliwe. Można się z taką decyzją nie zgodzić i wnieść od niej odwołanie. Można również wyrazić brak zgody na decyzję firmy ubezpieczeniowej w przypadku, gdy uważamy, że proponowana przez nią kwota ubezpieczenia jest zbyt niska względem poniesionych strat. Ubezpieczyciel ma obowiązek odpowiedzieć w ciągu 30 dni. Brak reakcji firmy ubezpieczeniowej we wspomnianym terminie 30 dni jest w myśl obowiązujących przepisów prawa oznaką uznania przez nią zasadności wniesionego odwołania.
Wysyłasz wypełniony formularz
(to nic nie kosztuje!)
Oddzwaniamy do Ciebie w ciągu 48 h
Weryfikujemy, czy możesz starać się o odszkodowanie
Podpisujesz z nami umowę
Nie wygrasz, nie płacisz!
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!