Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań.
Otrzymaj bezpłatną analizę Twojej sprawy
Doznałeś poważnego urazu? Czy wiesz, że możesz otrzymać wyższe odszkodowanie lub rentę?
Możemy przeprowadzić dla Ciebie kalkulację online. Wystarczą tylko trzy kroki:
Wypełnij formularz kontaktowy
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Otrzymasz konkretną informację, o jaką kwotę możesz walczyć
Palce stopy mogą doznać urazu w wyniku różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków. Może to być zarówno potknięcie się, jak i upadek na nogę ciężkiego przedmiotu. Najczęściej kończy się to tylko bolesnym, ale nie mającym poważnych konsekwencji stłuczeniem. Może się jednak zdarzyć, że dojdzie do uszkodzenia ścięgna lub nawet do złamania tworzących palce paliczków kostnych.
Każdy odniesiony w obszarze stopy uraz powinien być poddany konsultacji z lekarzem. Istnieje bowiem ryzyko, że niezbyt poważne na pierwszy rzut oka zranienie może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Lekarz powinien zlecić prześwietlenie, które wykaże, czy nastąpiło złamanie lub innego rodzaju uszkodzenie kości palca stopy. Do udania się do lekarza powinno nas skłonić szczególnie pojawienie się opuchlizny wokół miejsca urazu, uczucie zdrętwienia odczuwane w kończynie oraz silny ból, który czujemy podczas przenoszenia ciężaru na nogę, na której miał miejsce uraz. Po zapoznaniu się z wynikiem prześwietlenia lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Każdy, kto doznał urazu stopy na tyle poważnego, że stanowi on znaczną przeszkodę w normalnym, codziennym funkcjonowaniu oraz w wykonywaniu swojego dotychczasowego zawodu, może starać się o odszkodowanie z tego tytułu. O tym, czy zostanie ono wypłacone, a jeśli tak, to w jakiej będzie wysokości decyduje firma ubezpieczeniowa. Dokonuje ona analizy dostarczonej jej dokumentacji medycznej ( obejmującej zarówno okres leczenia, jak i rehabilitacji ) i na tej podstawie podejmuje decyzję. Pamiętajmy o tym, że nigdy nie jest ona ostateczna, zawsze można się od niej odwołać.
Jeżeli zamierzasz wystąpić o wypłatę odszkodowania, lub zostało Ci już ono przyznane, lecz nie jesteś zadowolona/ny z jego wysokości, czy też ubezpieczyciel odmówił jego wypłaty, zwróć się o pomoc do naszej kancelarii prawnej Ubi ius. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Jesteśmy przekonani o tym, że uda nam się udzielić Ci skutecznej pomocy.
Wysyłasz wypełniony formularz
(to nic nie kosztuje!)
Oddzwaniamy do Ciebie w ciągu 48 h
Weryfikujemy, czy możesz starać się o odszkodowanie
Podpisujesz z nami umowę
Nie wygrasz, nie płacisz!
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!