Ugryzł Cię pies? należy ci się odszkodowanie

01.10.2020 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Ugryzł Cię pies? należy ci się odszkodowanie

Większość osób posiadających własny dom decyduje się na to, aby zostać właścicielem psa. Powodem podjęcia takiej decyzji jest fakt, że zwierzę będzie miało sporo miejsca do tego, aby rozładować rozpierającą je energię. Do tego podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa posesji. Czujny pies zareaguje na każdą próbę wejścia na jej teren. Poza tym zwierzę to może zapewnić całkiem sporo rozrywki rodzinie właściciela domu, szczególnie jego dzieciom. Pamiętać należy o tym, aby uniemożliwić psu samowolne wydostanie się z terenu posesji. Może on wówczas pogryźć przypadkową osobę.

Na posiadanie psa często decydują się również osoby mieszkające w bloku. Nie zawsze podoba się to ich sąsiadom. Jeśli zwierzę głośno szczeka, a zwłaszcza wtedy, gdy jego właściciele zostawiają je same w domu, może nawet dojść do poważnej kłótni. Inne ryzyko związane z trzymaniem psa w mieszkaniu znajdującym się w bloku dotyczy możliwości pogryzienia przez zwierzę któregoś z lokatorów budynku. Może się to zdarzyć zarówno na chodniku przed blokiem, jak i na klatce schodowej. Ofiarą psa może stać się dziecko, a skutki pogryzienia mogą być dla niego bardzo poważne.

Należy pamiętać o tym, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z odpowiedzialnością. Zarówno jeśli mieszkasz w domu, jak i w bloku, powinieneś zrobić wszystko, aby nikt nie czuł się zagrożony możliwością zaatakowania go przez Twojego ulubieńca. O tym, że nie każdy podchodzi poważnie do tego tematu świadczą dosyć często pojawiające się w mediach informacje mówiące o tym, że ktoś padł ofiarą ataku ze strony psa, a jego zdrowie poważnie ucierpiało z tego powodu. Należy poruszyć również jeszcze jedną kwestię. Pogryzienie może być efektem agresji ze strony bezpańskiego zwierzęcia włóczącego się po ulicach miasta.

Ugryzł Cię pies?

Powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Sytuacja jest poważna zwłaszcza wtedy, gry pogryzło Cię bezpańskie zwierzę. Jest wątpliwe, czy zostało ono zaszczepione. Kiedy już dojdziesz do siebie, powinieneś zastanowić się nad możliwością starania się o odszkodowanie. Uzyskane w ten sposób pieniądze umożliwią Ci zrekompensowanie sobie kosztów związanych z leczeniem. Ważne jest to, aby ustalić kto jest właścicielem agresywnego psa. Będzie mu wtedy groziła odpowiedzialność karna za niedopilnowanie swojego ulubieńca.

Ugryzł mnie pies odszkodowanie” to hasło często wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby, które chcą ubiegać się o wypłatę świadczenia. Można podjąć starania o uzyskanie go samodzielnie lub też zdecydować się na współpracę z prawnikiem.

Zdecydowanie zalecane jest to drugie rozwiązanie. Pamiętaj o tym, że proces starania się o odszkodowanie to długa i dosyć skomplikowana procedura. Czas oczekiwania na jej zakończenie może się dodatkowo wydłużyć, jeżeli właściciel agresywnego psa zdecyduje się wnieść odwołanie od wyroku. Jest prawie pewne, że tak właśnie się stanie.

Pogryzł Cię pies i chcesz ubiegać się o wypłatę odszkodowania z tego tytułu? Nie jesteś przekonany o tym, czy poradzisz sobie z tym samodzielnie?

Kancelaria prawna Ubi Ius to miejsce, do którego powinieneś się zgłosić. Współpracujący z nami prawnicy doprowadzili wiele podobnych spraw do pomyślnego dla wnoszących o odszkodowanie zakończenia. Jak najszybciej zadzwoń do nas lub prześlij wiadomość korzystając z umieszczonego na stronie internetowej kancelarii formularza kontaktowego. Jesteśmy przekonani o tym, że będziemy potrafili Ci pomóc.

 

Masz pytania, skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl