Świadczenia rodzinne w Niemczech, Austrii

12.10.2021 | Autor: Kancelaria prawna UBI IUS
Świadczenia rodzinne w Niemczech, Austrii

Pracując za granicą, należy mieć świadomość, że po zakończeniu roku podatkowego jest możliwość, a w niektórych przypadkach obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji podatkowej.

W Austrii możliwe jest otrzymanie zwrotu podatku. Aby rozliczyć podatek i uzyskać zwrot trzeba być w tym kraju podatnikiem o nieograniczonym obowiązku podatkowym. Taki status uzyskuje się, gdy:

  • Podatnik pracował w Austrii powyżej 183 dni,
    lub
  • 90% uzyskanego dochodu w ciągu roku podatkowego osiągnięto na terenie Austrii,
    lub
  • Uzyskał w innym kraju dochód mniejszy niż 11.000, euro

Osoby, które pracują/pracowały w Austrii w okresie nieprzekraczającym 6 miesięcy, nie muszą się rozliczać. W wielu przypadkach jednak może to być dla nich korzystne.

W Niemczech z kolei rozliczanie nie jest obowiązkowe dla wszystkich, ale warto mieć świadomość, że obowiązek ten może nałożyć niemiecki urząd skarbowy, wysyłając pisemne wezwanie do rozliczenia. Wówczas należy się rozliczyć jak najszybciej, by uniknąć potencjalnej kary. Ponadto w wielu przypadkach można liczyć na korzystny zwrot. Bardzo istotną kwestią jest to, że każdy, kto pracował na umowę o pracę na terenie Niemiec, ma prawo do rozliczenia i zwrotu podatku do 4 lat wstecz.

Praca za granicą i jednoczesne wychowywanie dzieci nie należy do łatwych zadań. Na szczęście w Austrii i w Niemczech można liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa. Jednakże warto pamiętać o tym, że warunkiem otrzymania zasiłku rodzinnego jest legalny pobyt i zatrudnienie na terenie kraju co najmniej jednego rodzica.

Pracujesz za granicą i szukasz firmy rozliczającej podatki (rozliczanie podatków z Niemiec i Austrii – firma Lublin) lub wypełniającej wnioski o świadczenia rodzinne w Niemczech i Austrii? W Intertax24 zajmują się wszystkim od ręki! Zawsze dążą do tego, by świadczone przez nich usługi były na najwyższym poziomie.

Nieustannie podnoszą jakość usług, pracując nad ulepszaniem jakości obsługi klientów. Kolejny już rok z rzędu mogą pochwalić się rosnącą liczbą klientów. Dysponują atrakcyjnym i rozbudowanym pakietem usług, w tym rozliczaniem podatków z Niemiec i Austrii oraz wypełnianiem wniosków o świadczenie rodzinne w Niemczech i Austrii.

Ponadto zajmują się prowadzeniem korespondencji, odwołań, wykonywaniem telefonów do urzędów oraz innych czynności związanych z usługą. Zawsze są zaangażowani w powierzone zadania. Dodatkowo prowadzą bloga, w którym na bieżąco można znaleźć bardzo wiele cennych rad i uwag.

Firma rozliczająca podatki z Niemiec, Austrii – wypełniająca wnioski o świadczenia rodzinne w Niemczech, Austrii https://intertax24.com/