Powrót

Zwrot ubezpieczenia za wcześniejszą spłatę kredytu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie prawa bankowego. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach o zwrot ubezpieczenia za wcześniejszą spłatę kredytu.

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym jest zwrot ubezpieczenia za wcześniejszą spłatę kredytu?

Ubezpieczenie kredytu jest dodatkową formą zabezpieczenia spłaty kredytu. Dla kredytobiorcy oznacza odpłatną ochronę na opłatą na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie kredytu może dotyczyć takich sytuacji jak: śmierć kredytobiorcy (ubezpieczyciel spłaca pozostałe raty kredytu), niezdolność do pracy np. w wyniku ciężkiej choroby, utrata pracy (ubezpieczyciel spłaca kilka kolejnych rat), trwałe inwalidztwo (ubezpieczyciel spłaca pozostałe raty kredytu, jeśli inwalidztwo nie pozwala na dalsze wykonywanie pracy).

Wyróżnić można jeszcze: ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie nieruchomości (występuje przy kredytach hipotecznych), ubezpieczenie niskiego lub całkowitego braku wkładu własnego (ubezpieczenie występuje przy kredytach hipotecznych). Ubezpieczenie kredytu zapewnia bezpieczeństwo kredytobiorcy i jego rodzinie na wypadek przykrych i nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkiem, a dobrowolną decyzją każdego kredytobiorcy. Jedynie ubezpieczenie nieruchomości wymaga ubezpieczenia obowiązkowego.

Bardzo istotną kwestią dla każdego konsumenta, który decyduje się na kredyt jest fakt, iż w przypadku wcześniejszej jego spłaty może liczyć na zwrot ubezpieczenia za wcześniejszą spłatę kredytu. Zgodnie z artykułem 813 § 1 Kodeksu Cywilnego: Składkę oblicza się za czas trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku wygaśnięcia stosunku ubezpieczyciela przed upływem okresu, na jaki została zawarta umowa, ubezpieczającemu przysługuje zwrot składki za okres niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej. Konsument ma prawo do zwrotu ubezpieczenia przez bank zarówno w sytuacji, gdzie składka została od razu pobrana, jak też została rozłożona na raty. W celu ubiegania się o zwrot należy złożyć wniosek w banku, w którym brany był kredyt. Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszamy do Kancelarii odszkodowawczej Ubi Ius!

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!