Powrót

Zwrot kosztów kredytu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie prawa bankowego. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w sprawach o zwrot kosztów kredytu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Czym jest zwrot kosztów kredytu i dla czego warto skorzystać z naszej kancelarii?

Prowizje bankowe to forma pewnego rodzaju wynagrodzenia, które bank pobiera z racji udzielenia kredytu klientowi. Jest to jednorazowa opłata, której kwota zależy od ustaleń banku i innych czynników i jest wyrażona w procentach. Jednakże kwota prowizji nie może przekraczać limitu, nakładanego przez bank przez ustawę antylichwiarską.

Prowizja pobierana jest tylko raz, aczkolwiek może znacznie naruszyć budżet klienta i dotkliwie wpłynąć na całkowity koszt zaciągniętego kredytu. Oprocentowanie kredytu uzależnione jest zaś od wysokości pożyczanej kwoty oraz okresu spłaty kredytu. Jednorazowa prowizja może być pobrana od klienta od ręki lub doliczona do rat kredytu. Jednakże wtedy klient musi liczyć się z większymi ratami ze względu na naliczanie przez bank odsetek. Klient może ubiegać się o zwrot kosztów prowizji naliczanej jednorazowo wtedy, gdy spłaci wcześniej kredyt. Wielu klientów nie ma świadomości swoich praw, co wykorzystują banki i nie dokonują sami z siebie zwrotu należności klientowi. Zgodnie z artykułem 49 ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 11 maja 2019 każdy kredytobiorca ma prawo ubiegać się o zwrot prowizji bankowej: „W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą”. Klient powinien nie tylko spłacić kredyt wcześniej, ale również spełnić inne warunki.

Czynniki, które brane są jeszcze pod uwagę to: treść umowy, sytuacja finansowa klienta, czy też formuła wniosku, który złożył. Jeśli klient spłaci kredyt wcześniej, a tym samym wcześniej wywiąże się z umowy, to bank obniży mu wtedy koszty zobowiązania. Powinien on jednak pamiętać, że bank sam nie dokona zwrotu prowizji od pożyczki, jeśli nie zawalczy o to sam. Walczysz o zwrot kosztów kredytu? Nie działaj w pojedynkę! Zgłoś się do Kancelarii odszkodowawczej Ubi Ius! Pomożemy Ci odzyskać należność nawet w przeciągu kilku dni! Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz opinie o naszej kancelarii prawnej

opinie-o-ubiius

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!