Powrót

Złamanie żeber odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie żeber

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie żeber?

  Złamanie żeber następuje najczęściej w wyniku bezpośredniego tępego uderzenia w klatkę piersiową, upadku z wysokości lub dużej siły nacisku oddziaływającej na żebra. Do złamania żeber może także dojść podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, gdy udzielana jest pierwsza pomoc.

  Złamanie żeber jest bardzo poważnym urazem, ponieważ kości te stanowią naturalną ochronę dla ważnych narządów, takich jak serce czy płuca, a także dużych naczyń krwionośnych, między innymi aorty i żyły głównej górnej i dolnej. Złamany fragment żebra może uszkodzić którąś z tych struktur, powodując obszerne obrażenia wewnętrzne. Jeśli żebro przebije się przez opłucną oraz płuco, może dojść do odmy opłucnowej, a także do zaburzenia ciśnienia panującego w płucach, co uniemożliwia ich ruch, a co za tym idzie wymianę gazową. W takim wypadku może dojść nawet do uduszenia i śmierci poszkodowanego.

  W przypadku złamania żebra niezbędne będzie wykonanie prześwietlenia lub tomografii komputerowej. Z pomocą tych badań lekarz będzie miał możliwość ocenić, jak poważne są złamania oraz czy występują zagrażające okolicznym organom odłamki kostne.

  Opisany uraz jest trudny do wygojenia i bardzo bolesny. Ma na to wpływ położenie żeber, ponieważ wykonują one ruch podczas każdego oddechu. Z tego względu nie da się ich całkowicie unieruchomić. Jak łatwo się domyślić, podczas złamania kości żeber wykonywanie pracy lub prostych czynności domowych będzie znacznie utrudnione bądź zupełnie niemożliwe.

  Jeśli to właśnie Ciebie spotkał ten nieszczęśliwy wypadek, w którym złamana została kość żebrowa — watro postarać się o odszkodowanie. Kancelaria prawna Ubi ius z chęcią pomoże wyegzekwować należną kwotę za złamane żebro od ubezpieczalni, dzięki czemu Ty będziesz mieć czas, aby prawidłowo zregenerować się po wypadku.

   

   

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!