Powrót

Złamanie nasady bliższej kości ramiennej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie nasady bliższej kości ramiennej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie nasady bliższej kości ramiennej?

Złamanie nasady bliższej kości ramiennej dotyka najczęściej osób starszych, których kości nie są już tak mocne. Może się przydarzyć także pacjentom zmagającym się z osteoporozą. W tych grupach pacjentów jest to jedno z najczęstszych złamań.

Złamania tego typu powstają najczęściej podczas upadku na wyprostowaną rękę. U osób starszych wystarczy nawet upadek z niewielkiej wysokości, natomiast w przypadku młodszych pacjentów, aby doszło do złamania tego typu, niezbędna jest duża siła.

Złamania bez przemieszczenia najczęściej wymagają jedynie usztywnienia uszkodzonej kończyny. Ustawia się ją przeważnie w pozycji anatomicznej, która jest optymalna podczas gojenia tego typu złamań. Złamania z przemieszczeniem wymagają natomiast szybkiej operacji rekonstrukcji, która pomoże przywrócić prawidłowe funkcje stawu.

Nie należy lekceważyć złamania nasady bliższej kości ramiennej, ponieważ nieleczony uraz tego typu może prowadzić do ciężkich komplikacji. Mogą wystąpić trwałe zaburzenia funkcjonowania stawu, a co za tym idzie znaczne ograniczenie ruchomości ręki pacjenta. Co więcej, odłamki kostne mogą spowodować, że dojdzie do uszkodzenia okolicznych struktur, takich jak mięśnie, nerwy lub naczynia. Może to prowadzić do wystąpienia trwałych powikłań, takich jak niedowłady oraz zaniki czucia.

Objawami złamań w obrębie kości ramiennej, są: silny i nagły ból, który nasila się podczas próby poruszania ręką. Powstaje też obrzęk i krwiak lub zasinienie. Ręka może drętwieć, a podczas dotykania okolicy ramienia można odczuć znaczne podwyższenie temperatury.

Jeśli spotkało Cię złamanie nasady bliższej kości ramiennej i potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Wykwalifikowana kadra prawnicza z chęcią rozpatrzy Twoją sytuację i pomoże wyegzekwować należytą kwotę odszkodowania za złamanie nasady bliższej kości ramiennej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!