Powrót

Złamanie mostka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie mostka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie mostka?

Złamanie mostka najczęściej występuje podczas udziału w wypadkach komunikacyjnych. U starszych osób z osłabioną strukturą kostną może dojść do niego podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki temu, że mostek jest wzmocniony grubą, włóknistą błoną, rzadko dochodzi do przemieszczeń odłamów kostnych oraz uszkodzenia okolicznych narządów. Jedynie w nielicznych wypadkach zdarzają się przemieszczenia fragmentów mostka, które wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Złamania mostka objawiają się powstaniem obrzęku, narastającym podczas wdechu bólem w klatce piersiowej a często także powstaniem zasinienia lub krwiaków. Powikłaniem złamań w obrębie mostka może być występowanie tak zwanych paradoksalnych ruchów klatki piersiowej, na przykład unoszenia klatki podczas wydechu lub odwrotnie – opuszczania jej podczas wdechu. Jest to niebezpieczna sytuacja, ponieważ podczas braku możliwości wykonywania prawidłowych wdechów i wydechów, może dojść do niedotlenienia komórek oraz uduszenia. Tak poważne przypadki zdarzają się bardzo rzadko, jednak nie zmienia to faktu, że podczas podejrzenia złamania mostka, powinniśmy natychmiastowo zgłosić się do szpitala.

Suma odszkodowania za złamanie mostka nie jest jednoznaczna i może różnić się znacznie w zależności od wielu czynników. Na ostateczną kwotę odszkodowania ma wpływ rozległość obrażeń, które zostały przez nas poniesione. Lekarz ocenia procentowo uszczerbek na zdrowiu pacjenta, a następnie wydaje stosowne orzeczenie, na podstawie którego możemy starać się o odszkodowanie. W przypadku jakichkolwiek problemów i wątpliwości dotyczących odszkodowania zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy wyegzekwować należną kwotę odszkodowania za złamanie mostka.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!