Powrót

Złamanie kostki bocznej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kostki bocznej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kostki bocznej?

Kostka boczna to fragment kości strzałkowej, który znajduje się na jej dystalnej części. Bierze ona udział w tworzeniu stawu skokowego. Do jej złamania może dojść podczas nadmiernego wykręcenia stopy w stronę zewnętrzną. Taka sytuacja może przydarzyć się podczas tańca, biegu lub zwykłego chodzenia. Zdarza się też w sytuacjach, gdy straci się równowagę podczas chodzenia w butach na obcasie.

Złamanie kostki bocznej objawia się wystąpieniem silnego bólu, puchnięciem kostki, znacznymi trudnościami w stawianiu kroków, a także podczas dotyku. W miejscu złamania można wyczuć podwyższoną temperaturę, a nierzadko zdarza się, że występuje duże zasinienie bądź krwiak. Objawy mogą być podobne do skręcenia kostki, dlatego w każdym przypadku, gdy wystąpi uraz stopy, należy zgłosić się do specjalisty.

Po wykonaniu prześwietlenia będzie możliwe określenie, czy doszło do złamania kostki bocznej. Jeśli przypuszczana diagnoza się potwierdzi, należy zastosować odpowiednie leczenie. Leczenie lekarz dobiera na podstawie rodzaju złamania, do którego doszło. W przypadku złamania bez przemieszczenia wystarczy założenie gipsu. Jeśli jednak miało miejsce przemieszczenie, konieczne będzie leczenie operacyjne, podczas którego odłamany fragment kości zostanie przymocowany w odpowiedniej pozycji za pomocą płytki wykonanej z metalu. Następnie podobnie jak w przypadku złamania bez przemieszczenia zakłada się opatrunek gipsowy.

Opatrunek wykonany z gipsu zwykle musi pozostawać na nodze przez około 6 tygodni. Może to być bardzo uciążliwe i uniemożliwiające wykonywanie codziennych czynności. Z tego względu warto złożyć wniosek o rekompensatę z tego powodu. Kancelaria prawna Ubi ius zatrudnia wielu wykwalifikowanych prawników, którzy mają doświadczenie w sprawach odszkodowań i z chęcią pomogą Ci w uzyskaniu odszkodowania za złamanie kostki bocznej.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!