Powrót

Złamanie kości ramiennej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości ramiennej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości ramiennej?

Złamanie kości ramiennej nie należy do najczęstszych złamań, ze względu na to, że kość ramienna jest niezwykle silna i masywna. Najczęstszym typem złamania kości ramiennej jest złamanie jej nasady bliższej i występuje niemal wyłącznie u ludzi starszych. Dzieje się tak, ponieważ wraz z biegiem lat kości stają się kruche i słabe, przez co nawet błahy upadek z łóżka może prowadzić do ich uszkodzenia.

Kolejnym typem złamania kości ramienia jest złamanie jej trzonu. Zdarza się to bardzo rzadko, w wyniku bezpośredniego uderzenia lub upadku na zrotowaną kończynę. Jest to łatwe do rozpoznania złamanie, ponieważ łatwo można zaobserwować nienaturalny wygląd kończyny.

Trzecim typem złamania jest złamanie nasady dalszej kości ramiennej. Jest ono dość powszechnym złamaniem i występuje podczas upadku na zgięty łokieć lub na wyprostowaną kończynę. Ten typ złamań najczęściej obserwujemy u dzieci w okresie wzrostu, ponieważ wtedy więzadła oraz ścięgna są mocniejsze od kości, co sprzyja oderwaniu odłamka kości podczas gwałtownego pociągnięcia tkanki.

Z każdym podejrzeniem złamania kości ramiennej należy zgłosić się do lekarza, ponieważ nieleczone może prowadzić do powstawania późniejszych komplikacji oraz powikłań.

Po złamaniu kości ramiennej można ubiegać się o stosowne odszkodowanie z tego tytułu. Powinno być ono rekompensatą dla pacjenta za przebyty uraz. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, kwota odszkodowania za złamanie kości ramiennej nie może zostać dokładnie określona bez rozpatrzenia wszystkich mających na nią wpływ czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu godnego odszkodowania za złamanie kości ramiennej, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius rozpatrzy Twój problem indywidualnie oraz udzieli profesjonalnej porady prawnej.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!