Powrót

Zerwanie ścięgna Achillesa odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zerwanie ścięgna Achillesa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwanie ścięgna Achillesa?

Zerwanie ścięgna Achillesa, czyli inaczej ścięgna piętowego, jest bardzo poważnym urazem, który wymaga chirurgicznej rekonstrukcji jego włókien. Ścięgno piętowe jest największym i najsilniejszym ścięgnem w organizmie człowieka. Jest ono przedłużeniem mięśnia trójgłowego łydki. Odgrywa ono bardzo ważną rolę w chodzeniu oraz utrzymaniu równowagi. Ścięgno to umożliwia ruchy, w których ciężar ciała przeniesiony zostaje na palce, a pięta jest uniesiona.

Do zerwania ścięgna Achillesa może dojść podczas uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych, szczególnie jeśli dojdzie do nagłego spięcia mięśnia. Taka sytuacja ma miejsce bardzo często, gdy przed intensywnym ćwiczeniem nie zostanie wykonana odpowiednia rozgrzewka. Inną przyczyną całkowitego zerwania ścięgna Achillesa może być jego przecięcie np. ostrym przedmiotem, takim jak kawałek szkła czy metalu.

Objawami zerwania ścięgna Achillesa jest brak możliwości przemieszczania się oraz silny ból, obrzęk i zasinienie. W przypadku wystąpienia podobnych objawów należy zgłosić się do lekarza, ponieważ taki stan wymaga interwencji chirurga. Za pomocą specjalnych metod zostaje odtworzone połączenie pomiędzy zerwanymi włóknami. Po zabiegu niezbędne będzie także unieruchomienie nogi w gipsie na okres około 6 tygodni.

Jest to uraz bardzo poważny, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji i rehabilitacji, dlatego warto postarać się o należyte odszkodowanie za zerwanie ścięgna Achillesa. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego uzyskaniu lub masz jakiekolwiek wątpliwości — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój problem i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!