Powrót

Zalany sufit odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za zalany sufit

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

Jak wygląda pomoc przy przygotowaniu pozwu o odszkodowanie za zalany sufit?
Do zalania mieszkania dochodzi najczęściej w blokach. Zwykle sufit zostaje zalany w wyniku wycieku wody z mieszkania sąsiada, który mieszka piętro wyżej. Zalanie sufitu niesie za sobą poważne konsekwencje. Woda przepływająca przez strop może powodować zniszczenie całego sufitu, a także ścian. Kapiąca z sufitu woda może też być przyczyną zniszczenia podłogi, mebli oraz innych własności poszkodowanego.Do zalania sufitu może dojść na przykład z winy sąsiada. Zdarza się to w przypadku pozostawienia odkręconej wody lub niewłaściwego przeprowadzania remontu w mieszkaniu. Często także przyczyną zalania sufitu może być niedopatrzenie zarządcy bloku. Może dojść do niego podczas pęknięcia zbyt starej rury kanalizacyjnej lub innych niedopatrzeń.

Zalanie sufitu jest bardzo poważnym zniszczeniem. Wymaga ono prawidłowego dokładnego osuszenia oraz ponownego odmalowania zalanych elementów. Często w wyniku zalania sufitu woda spływa także na ściany, które również trzeba będzie wyremontować. Konieczna jest również wymiana zalanych sprzętów i mebli. Należy dopilnować, aby dokładnie usunąć wilgoć z mieszkania, ponieważ może ona powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu, pleśni oraz co za tym idzie poważnych alergii.

O odszkodowanie za zalany sufit można ubiegać się z OC sąsiada lub z OC zarządcy bloku. Wszystko zależy od tego, kto zawinił podczas powstania zalania. Często jednak nie jest to takie proste, ponieważ nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za powstałe zdarzenie.

Warto w takim wypadku skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata (np. z Lublina). Zaufanych prawników, którzy z pewnością pomogą w takiej sytuacji znajdziesz w kancelarii prawnej Ubi ius. Pomożemy Ci uzyskać godne odszkodowanie za zalany sufit w Lublinie.

Masz pytania, skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!