Powrót

Zadośćuczynienie za wypadek przy pracy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Oferujemy pomoc w uzyskaniu zadośćuczynienie za wypadek przy pracy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie za wypadek przy pracy?

Wypadki mogą przydarzyć się praktycznie wszędzie. Nawet przy zachowaniu największej ostrożności, nie zawsze jesteśmy w stanie ich uniknąć. Bardzo powszechnym rodzajem wypadków są wypadki przy pracy. Często wynikają one z zaniedbań ze strony pracodawcy lub nieprawidłowo wykonywanych przez pracownika procedur.

W przypadku wystąpienia wypadku przy pracy, który nie jest spowodowany wyłączną winą pracownika, powinno zostać wypłacone stosowne zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie ma na celu zrekompensowanie pracownikowi bólu i cierpienia poniesionego w wyniku wypadku. Jest to świadczenie, które jest wypłacane jako rekompensata za szkodę moralną i nie ma na celu pokrywania strat zarobkowych ani materialnych.

Często trudno jest wyegzekwować odpowiednią kwotę zadośćuczynienia za wypadek przy pracy. Zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe odrzucają wniosek o zadośćuczynienie lub znacznie zaniżają jego kwotę. Warto pamiętać, że od decyzji ubezpieczalni można się odwołać. Jeśli to nie przyniesie skutku, możliwe jest również wniesienie sprawy do sądu. W tym wypadku nieoceniona może okazać się pomoc specjalisty. Prawnicy, którzy mają dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie zadośćuczynień, z pewnością ułatwią cały proces i udzielą profesjonalnej pomocy.

Jeśli poszukujesz sprawdzonej kancelarii prawnej, która pomoże Ci uzyskać zadośćuczynienie za wypadek przy pracy, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią przyjrzymy się Twojej sprawie, a nasi prawnicy udzielą Ci profesjonalnej porady prawnej i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!