Powrót

Zadośćuczynienie za śmierć


Wiele osób, które są przejęte śmiercią ukochanej osoby, nie wie, co zrobić w takiej sytuacji. Osoby, które nie są rozeznane w dziedzinie odszkodowań, mogą napotkać trudności podczas pisania wniosku lub negocjacji z firmą. W takim wypadku chętnie pomogą Ci prawnicy z kancelarii prawnej Ubi ius. Zawodowo zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi, dlatego pomożemy Ci wyegzekwować odszkodowanie za śmierć ukochanej osoby.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Zadośćuczynienie za śmierć pomagamy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zadośćuczynienie za śmierć?

Śmierć jednego z naszych najbliższych zawsze niesie za sobą wielką rozpacz, a często także traumę. Oprócz tego, że rodzina zmarłego traci ważną dla nich osobę, może się ona również znaleźć w trudnej sytuacji finansowej. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy zmarły miał duży wkład w domowy budżet rodziny.

W przypadku śmierci osoby bliskie nie myślą najczęściej o odszkodowaniach czy zadośćuczynieniu. Jest to spowodowane tym, że są oni pogrążeni w smutku i żałobie. Nie należy jednak zapominać o tym, że jeśli dana osoba poniosła śmierć w wyniku wypadku, rodzinie należy się stosowne zadośćuczynienie.

Zadośćuczynienie ma na celu chociaż częściowe zrekompensowanie cierpienia i smutku, których musieli doznać najbliżsi osoby zmarłej. Żadne pieniądze nie są w stanie przywrócić życia naszego bliskiego, jednak zadośćuczynienie może chociaż częściowo pomóc w trudnym czasie po utracie jednego z członków rodziny.
Zadośćuczynienie powinno być kwotą odczuwalną, która w realny sposób wspomoże rodzinę w cierpieniu. Nie ma jednak określonych ram cenowych, w których mieścić się ma przyznana kwota odszkodowania. Ostateczna suma zadośćuczynienia, jaka zostanie przyznana rodzinie, jest przyznawana po indywidualnym rozpatrzeniu każdego przypadku. Należy w odpowiedni sposób wykazać, jak wpłynęła śmierć bliskiego na pozostałych członków rodziny. Może być to trudne i stresujące, szczególnie w trudnym okresie żałoby.

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie w takim przypadku z pomocy profesjonalnego prawnika. Dzięki temu rodzina nie będzie musiała dokładać sobie dodatkowych zmartwień w postaci wszystkich formalności związanych z uzyskaniem zadośćuczynienia. Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawnej w Lublinie, dobrym wyborem będzie Ubi ius. Dzięki naszemu doświadczeniu z pewnością pomożemy w uzyskaniu zadośćuczynienia za śmierć.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!