Powrót

Wypadek budowlany odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Co się należy z tytułu wypadku budowlanego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek budowlany?

Podczas pracy na budowie bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. W celu jego zachowania powstały przepisy BHP, które mówią o wszystkich kwestiach, których trzeba dopilnować, aby zminimalizować ryzyko wypadku.

Mimo zachowania wszystkich przepisów bezpieczeństwa, na budowie zawsze istnieje ryzyko wystąpienia wypadku. W wyniku usterki lub pomyłki mogą wystąpić wypadki związane z porażeniem prądem, upadkiem z wysokości, używaniem maszyn budowlanych lub integracją osób trzecich. Czasem mimo dużych starań nie da się uniknąć wypadku, lecz warto wspomnieć, że stosowanie się do przepisów BHP w znaczny sposób obniża ryzyko wystąpienia poważnych urazów u pracowników. Jeśli jednak wystąpi nieszczęśliwy wypadek, obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie jego przyczyny, aby móc zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Mimo że przepisy BHP są niezwykle ważne, najczęściej do wypadków na budowie dochodzi podczas niedopatrzeń ze strony pracodawcy. Może to być np. brak prawidłowych atestów na sprzętach i narzędziach budowlanych lub brak odpowiednich zabezpieczeń podczas pracy na wysokości. Jeśli dojdzie do wypadku podczas wykonywania prac budowlanych, poszkodowany powinien postarać się o uzyskanie odpowiedniego odszkodowania. Pokryje ono straty materialne związane z brakiem możliwości wykonywania pracy oraz koszty leczenia. Odszkodowanie powinno również stanowić rekompensatę za poniesiony ból i cierpienie pracownika.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za wypadek budowlany, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy wyegzekwować należytą kwotę odszkodowania, która będzie adekwatna do poniesionego przez naszego klienta urazu. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!