Powrót

Wypadek budowlany odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Co się należy z tytułu wypadku budowlanego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wypadek budowlany?

Podczas pracy na budowie bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. W celu jego zachowania powstały przepisy BHP, które mówią o wszystkich kwestiach, których trzeba dopilnować, aby zminimalizować ryzyko wypadku.

Mimo zachowania wszystkich przepisów bezpieczeństwa, na budowie zawsze istnieje ryzyko wystąpienia wypadku. W wyniku usterki lub pomyłki mogą wystąpić wypadki związane z porażeniem prądem, upadkiem z wysokości, używaniem maszyn budowlanych lub integracją osób trzecich. Czasem mimo dużych starań nie da się uniknąć wypadku, lecz warto wspomnieć, że stosowanie się do przepisów BHP w znaczny sposób obniża ryzyko wystąpienia poważnych urazów u pracowników. Jeśli jednak wystąpi nieszczęśliwy wypadek, obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie jego przyczyny, aby móc zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Mimo że przepisy BHP są niezwykle ważne, najczęściej do wypadków na budowie dochodzi podczas niedopatrzeń ze strony pracodawcy. Może to być np. brak prawidłowych atestów na sprzętach i narzędziach budowlanych lub brak odpowiednich zabezpieczeń podczas pracy na wysokości. Jeśli dojdzie do wypadku podczas wykonywania prac budowlanych, poszkodowany powinien postarać się o uzyskanie odpowiedniego odszkodowania. Pokryje ono straty materialne związane z brakiem możliwości wykonywania pracy oraz koszty leczenia. Odszkodowanie powinno również stanowić rekompensatę za poniesiony ból i cierpienie pracownika.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za wypadek budowlany, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy wyegzekwować należytą kwotę odszkodowania, która będzie adekwatna do poniesionego przez naszego klienta urazu. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!