Powrót

Uszkodzenie samochodu odszkodowanie


Zdajemy sobie sprawę, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają wysokość należnych poszkodowanym świadczeń, dlatego nasza firma zajmuje się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie samochodu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu?

Mimo tego, że w Polsce stan dróg poprawia się coraz bardziej, wciąż istnieją ulice, na których można spotkać znaczne uszkodzenia i dziury. Jeśli kierowca w porę nie zorientuje się o istnieniu wyrwy i nie wyminie jej lub nie zwolni wystarczająco, może dojść do uszkodzenia pojazdu.

W wyniku wjechania w dziurę może zostać uszkodzona nie tylko opona lub felga. Zniszczeniu mogą ulec nawet elementy zawieszenia, takie jak wahacz i amortyzator. Naprawa takiej szkody może być bardzo kosztowna dla właściciela auta. Warto pamiętać, że jeśli doszło do uszkodzenia pojazdy w wyniku najechania na dziurę, poszkodowany kierowca może ubiegać się o stosowne odszkodowanie.
Aby uzyskać stosowne odszkodowanie za uszkodzenie samochodu, należy dokładnie udokumentować szkodę i miejsce zdarzenia. To poszkodowany musi udowodnić, że uszkodzenie powstało w wyniku najechania na dziurę. Warto też wezwać policję lub straż miejską, ponieważ sporządzony przez nich protokół będzie bardzo pomocny przy ubieganiu się o odszkodowanie. Należy zachować też wszystkie dokumenty związane z naprawą samochodu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu należytego odszkodowania za uszkodzenie samochodu, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius w Lublinie. Nasi wykwalifikowani prawnicy z chęcią pomogą w uzyskaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania za powstałą szkodę. Dzięki pomocy prawnej będziesz mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w odpowiedni sposób. Nasi prawnicy zawsze rzetelnie podchodzą do każdej sprawy i dbają o dobry kontakt z klientem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!