Powrót

Uraz kolana odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz kolana

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kolana?

Kolano to obszar połączenia między kością udową a kością piszczelową. Pomiędzy tymi dwoma kośćmi wytwarza się staw pokryty chrząstkami szklistymi, które umożliwiają płynne ruchy. W skład stawu dodatkowo wchodzi rzepka, która jest największą trzeszczką w ciele człowieka.

Urazy kolana mają miejsce dosyć często. Mają miejsce najczęściej w wyniku zbyt dużego przeciążenia stawu lub bezpośredniego zadziałania siły na ten staw. Urazom stawów kolanowych sprzyja otyłość oraz nieprawidłowa budowa kończyn dolnych.

Podczas urazu w obrębie kolana może dojść do jego zwichnięcia lub skręcenia. Skręcenie polega na przekroczeniu fizjologicznych możliwości ruchu stawu, co prowadzi do naderwania lub uszkodzenia struktur mięśniowo-ścięgnistych stabilizujących staw.

Innym uszkodzeniem stawu kolanowego po urazie może być zwichnięcie. Polega ono na utracie prawidłowego połączenia między kością udową a kością piszczelową. W wyniku tego urazu dochodzi najczęściej do całkowitego przerwania więzadeł. Uraz ten jest urazem bardzo poważnym, ponieważ istnieje duże ryzyko uszkodzenia także tętnicy podkolanowej i nerwów. Zwichnięcie może wiązać się z dużymi powikłaniami i może wiązać się z brakiem możliwości odzyskania całkowitej sprawności w stawie kolanowym.

Leczenie często wymaga operacji i jest związane z długotrwałą utratą sprawności pacjenta. Z tego względu warto złożyć wniosek o odszkodowanie za uraz kolana. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty, skontaktuj się z nami. Kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się profesjonalnie problemami związanymi z pozyskaniem ubezpieczeń i chętnie pomoże także w Twoim przypadku.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!