Powrót

Uraz biodra odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz biodra

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz biodra?

Uraz biodra to najczęściej potoczna nazwa dla urazu stawu biodrowego. Jest to staw łączący kość miedniczną z kością udową. Główka i panewka stawu są ze sobą idealnie dopasowane, co zapewnia szeroki zakres ruchów w tym stawie.

Do urazów biodra dochodzi najczęściej podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych, ponieważ może dochodzić wtedy do nadmiernej eksploatacji tego stawu, co może z kolei prowadzić do nadwyrężenia lub pęknięcia w jego obrębie. Urazy stawu biodrowego mogą także spotkać każdego z nas np. podczas upadku lub wypadku komunikacyjnego. Powstawaniu różnych dolegliwości w tym obszarze sprzyja także otyłość lub choroby takie jak osteoporoza.
Każdy uraz obejmujący biodro powinien zostać skonsultowany z lekarzem, ponieważ siła nacisku w tym stawie jest na tyle duża, że stan pacjenta może szybko się pogarszać. Po wykonaniu odpowiednich badań lekarz oceni, czy doszło do pęknięcia lub złamania. Leczenie urazów stawu biodrowego może być długotrwałym procesem, trwającym nawet 6 tygodni. W tym okresie pacjent powinien ograniczyć ruchy do minimum, a po całkowitym wygojeniu najczęściej konieczna jest rehabilitacja.

W wypadku tak poważnego urazu pacjent może ubiegać się o odszkodowanie. Jego kwota może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników. Czynnikami tymi mogą być na przykład długość pobytu w szpitalu, czas gojenia oraz to, czy powstały inne dodatkowe powikłania. Zdarza się często, że kwota zaproponowana przez ubezpieczalnie jest zdecydowanie zbyt niska. W takim wypadku zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Przeanalizujemy Twój przypadek i pomożemy w wyegzekwowaniu należytej kwoty odszkodowania za uraz biodra.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!