Powrót

Uraz barku odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz barku

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz barku?

Staw barkowy to połączenie kości łopatki oraz kości ramiennej. Jest on stawem, który ma największą ruchomość spośród wszystkich stawów w ciele człowieka, dlatego jest bardzo narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje. Urazy barku, czyli dokładniej stawu barkowego należą do najbardziej nieprzyjemnych urazów. Kontuzja w tym obszarze uniemożliwia prawidłowe ruchy ręki i sprawia ogromny ból.

Do uszkodzenia stawu dochodzi najczęściej podczas upadku na wyciągniętą rękę, ponieważ dochodzi wtedy do przeniesienia całej siły upadku na ten właśnie obszar. Uraz ten jest też bardzo popularny wśród sportowców, takich jak siatkarze, piłkarze ręczni czy narciarze.

Uraz barku polega na tym, że kość ramienna wysuwa się częściowo lub całkowicie ze swojej panewki utworzonej przez łopatkę. Jeśli uszkodzenie nie jest bardzo rozległe i nie wymaga pomocy ortopedy, zwykle stosuje się leki przeciwbólowe, odpoczynek oraz odpowiednie ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty. Przy mniejszej ilości szczęścia może dojść do całkowitego zwichnięcia barku. Wtedy konieczna będzie interwencja ortopedy, który nastawi bark w znieczuleniu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że okres rekonwalescencji w tym przypadku może znacznie się wydłużyć.

Jeśli wystąpił uraz barku, pacjent może ubiegać się o odszkodowanie. Będzie w tym celu niezbędne odpowiednie orzeczenie lekarskie. Kwota, jaka jest przyznawana za uraz barku, nie jest jednoznaczna i ma na nią wpływ wiele czynników, dlatego każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie. Jeśli borykasz się z problemami w uzyskaniu odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za uraz barku.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!