Powrót

Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego?

Na skręcenie stawu skokowego, potocznie zwanego skręceniem kostki, narażeni są najczęściej sportowcy. W wyniku dużych przeciążeń stawu skokowego może dojść do jego skręcenia. Takie sytuacje mogą mieć jednak miejsce nawet w codziennym życiu. Wystarczy nierówny chodnik lub zbyt wysokie obcasy. Nawet zwykły, niefortunny krok może prowadzić do skręcenia kostki.

Skręcenie stawu skokowego następuje wtedy, gdy w wyniku niewłaściwego ustawienia stopy lub przeciążenia zostanie uszkodzona torebka stawowa, lub otaczające staw więzadła. Zwykle skręcenie kostki nie jest stanem aż tak poważnym, jak np. zwichnięcie, jednak nieprawidłowo leczone może nieść za sobą długotrwały ból i powstanie zwyrodnień w obrębie stawu.

Z tego powodu wszelkie urazy w obrębie stawu skokowego należy skonsultować z lekarzem. Określi on, jak poważne są uszkodzenia oraz zaproponuje adekwatny sposób leczenia. Najczęściej leczenie skręcenia kostki polega na stosowaniu jedynie zimnych okładów, maści z lekiem przeciwbólowym i unikaniu przeciążania stopy. Leczenie może być długotrwałe, jednak należy dokładnie stosować się do zaleceń lekarza, aby doprowadzić do całkowitego wyleczenia urazu.

Na czas leczenia, w którym nie wolno przeciążać skręconego stawu, może być uniemożliwione wykonywanie dotychczasowej pracy. W związku z urazem i poniesionym uszczerbkiem finansowym można starać się o odszkodowanie. Jego wysokość może się znacznie wahać w zależności od różnego rodzaju czynników. Aby wyznaczyć jego dokładną wysokość, należy wziąć pod uwagę każdy z nich. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej do Twojego urazu kwoty, skorzystaj z usług naszej kancelarii prawnej Ubi ius. Nasi prawnicy z chęcią pomogą w uzyskaniu odszkodowania za skręcenie stawu skokowego.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!