Powrót

Skarga na ubezpieczyciela


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w przygotowaniu skargi na ubezpieczyciela

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można złożyć skargę na ubezpieczyciela?

Ubezpieczenia mają służyć ludziom podczas wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie to powinno umożliwić likwidację powstałej szkody. Często zdarza się, że ubezpieczalnie znacznie zaniżają kwotę przyznawanego odszkodowania. Jest to niestety bardzo powszechna i często stosowana przez ubezpieczalnie praktyka.

Należy pamiętać, że poszkodowany zawsze ma prawo zakwestionować decyzję wydaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Należy przyjrzeć się uważnie wszystkim warunkom umowy i sprawdzić, czy rzeczywiście poszkodowanemu należy się przyznanie danej kwoty odszkodowania. Jeżeli mimo starać się poszkodowany nie otrzymuje należnych mu świadczeń, można złożyć skargę na ubezpieczyciela.

Skargę tego typu składa się do Rzecznika Finansowego, którego zadaniem jest regulowanie wielu zapisów prawnych. Rolą Rzecznika Finansowego jest pomoc ubezpieczonym w problemach z towarzystwem ubezpieczeniowym. Rzecznik rozpatrzy nasz problem i poczyni odpowiednie kroki w celu jego rozwiązania.

Jeśli potrzebujesz pomocy ze złożeniem skargi na ubezpieczyciela w Lublinie lub jeżeli skarga nie przynosi pożądanego efektu, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy adwokata. Godnego zaufania adwokata w Lublinie znajdziesz w kancelarii prawnej Ubi ius. Z chęcią pomożemy Ci rozwiązać Twoje problemy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Problemów nie sprawi nam także skarga na ubezpieczyciela Lublin, dlatego równie chętnie udzielimy pomocy prawnej także w tej kwestii. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prawniczych w kancelarii odszkodowawczej Ubi ius.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!