Powrót

Renta z tytułu niezdolności do pracy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu renty z tytułu niezdolności do pracy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

Zdarza się, że zdrowa osoba w pełni sił nagle ulega poważnemu wypadkowi. W jego wyniku może utracić swoją sprawność fizyczną. Może to prowadzić do braku możliwości wykonywania pracy zawodowej oraz zarabiania na siebie i własną rodzinę. Jest to bardzo stresująca i niekomfortowa sytuacja dla poszkodowanego, ponieważ w jednej chwili oprócz najcenniejszej wartości, jaką jest zdrowie, traci on swoje źródło dochodu. W takiej sytuacji poszkodowany wraz ze swoją rodziną mogą doznać poważnych problemów finansowych.

Rozwiązaniem tego problemu jest z pewnością renta z tytułu niezdolności do pracy. Może się o nią ubiegać osoba, która spełnia pewne warunki określone prawnie. Pierwszym z warunków jest to, że osoba poszkodowana musi zostać uznana za osobę niezdolną do pracy przez lekarza orzecznika, który został wyznaczony przez ZUS. Kolejne wymagania dotyczą tego, że niezbędne jest, aby poszkodowany posiadał okres składkowy, jak również okres nieskładkowy stosowny do swojego wieku. Dodatkowym wymogiem jest to, że wypadek, w którego wyniku poszkodowany utracił zdolność do pracy, miał miejsce podczas okresu składkowego (lub nieskładkowego) albo nie później niż w ciągu osiemnastu miesięcy od takiego okresu.

Jeśli poszkodowany chce ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy, lecz sam nie jest zbyt rozeznany w takich sprawach lub zwyczajnie nie ma siły dokładać sobie dodatkowych zmartwień, warto zgłosić się o pomoc do kancelarii prawnej, która będzie mogła pomóc w całym tym procesie. Prawnik będzie mógł poczynić w imieniu poszkodowanego wiele czynności prawnych, które mają na celu wyegzekwowanie odpowiedniej kwoty renty. Dzięki takiej pomocy poszkodowany będzie mógł skupić się na swoim zdrowiu. Jeśli poszukujesz zaufanej kancelarii prawnej, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią Ubi ius. Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu podobnych problemów.

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!