Powrót

Odszkodowanie za złamanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Złamanie - jak uzyskać odszkodowanie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie?

Do złamań kości może dojść nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Jednakże najczęstszą ich przyczyną są upadki, kontuzje sportowe, czy też wypadki komunikacyjne. Złamanie jest poważnym urazem, gdyż może wiązać się z różnymi komplikacjami w codziennym życiu i konsekwencjami w przyszłości, dlatego warto ubiegać się o stosowną rekompensatę. Niezwykle istotne jest zebranie niezbędnej dokumentacji związanej z wypadkiem i leczeniem, które miało miejsce po tym wydarzeniu. Podstawowym roszczeniem, które przysługuje poszkodowanemu, jest odszkodowanie z OC. Kolejną rekompensatą jest zadośćuczynienie, o które również może ubiegać się osoba pokrzywdzona. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji przysługuje nam również zwrot kosztów leczenia oraz dojazdu do placówek medycznych, zaś w poważniejszych przypadkach zwrot za przekwalifikowanie się do innego zawodu, a czasem nawet renta.

Rekompensata za złamanie

Przy zgłaszaniu szkody należy pamiętać o załączeniu odpowiednich dokumentów, tj. dokumentacja z leczenia, dokumentacja z wizyt u lekarzy specjalistów, historia zabiegów, dokumentacja medyczna z ośrodków rehabilitacyjnych i szpitali. Uzyskanie odszkodowania za złamanie nie jest proste. Ubezpieczyciele często próbują uciec od odpowiedzialności odmawiając wypłaty roszczeń, albo rażąco zaniżają odszkodowania. Procedura dochodzenia rekompensaty wymaga znajomości prawa i umiejętności negocjacji, które prowadzi się na drodze polubownej z firmą ubezpieczeniową. Dlatego warto skorzystać z usług specjalistów, którzy w imieniu poszkodowanego przejmą na siebie tę procedurę. Kancelaria Ubi Ius specjalizuje się w pozyskiwaniu odszkodowań za uszczerbki na zdrowiu, w tym złamania. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prawnych.

Zajmujemy się też:

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!